dozór osoba ubezwłasnowolniona

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

dozór osoba ubezwłasnowolniona

Postautor: skiluka » 27 wrz 2016, 18:36

Witam mam kilka pytań w temacie. Jestem opiekunem prawnym osoby ubezwłasnowolnianej, która do maja przebywała w ZK, na dzień dzisiejszy ma zawieszone sprawy karne i orzeczony dozór kuratora. Proszę o informację co powinienem zrobić na początku jako opiekun.
skiluka
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dozór osoba ubezwłasnowolniona

Postautor: kesey » 05 paź 2016, 10:21

Witam, to zależy od sytuacji życiowej tej osoby. Prawny opiekun ubezwłasnowolnionego całkowicie to w zasadzie osoba, na której ciążą zarówno obowiązki wynikające z zaspokojenia potrzeb życiowych ubezwłasnowolnionego (pożywienie, schronienie, odzież), niezbędnych działań leczniczych, zarządu majątkiem ubezwłasnowolnionego, reprezentowania go przy czynnościach prawnych (w tym w toku postępowań sądowych).
Bardziej szczegółowo sposób ustanawiania prawnej opieki, a także jej wykonywania w kontekście obowiązków spoczywających na prawnym opiekunie i nadzoru ze strony sądu rodzinnego opisany jest w tytule III Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (art. 145- 177).
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: dozór osoba ubezwłasnowolniona

Postautor: skiluka » 28 paź 2016, 23:37

Dziękuję za odpowiedź ale moje pytanie brzmi bardziej co zrobić w postępowaniach gdzie orzeczono karę ograniczenia wolności (prace społeczne) a ze względu na stan zdrowia nie jest zdolny do wykonywania pracy ani do umieszczenia z ZK celem wykonania kary zastępczej. Czy jest możliwość zamiany pracy na grzywnę?
skiluka
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dozór osoba ubezwłasnowolniona

Postautor: stefani » 27 lip 2019, 18:43

Witam. Mam pytanie :) czy osoba ubezwłasnowolniona może być objęta dozorem kuratora sądowego?
stefani
 
Posty: 13
Rejestracja: 03 lut 2019, 18:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: dozór osoba ubezwłasnowolniona

Postautor: kek55 » wczoraj, 13:43

Przede wszystkim powinieneś zaznajomić się z dokumentacją związaną z osobą, której jesteś opiekunem, włączając w to orzeczenie sądowe o ubezwłasnowolnieniu, orzeczenie o zawieszeniu spraw karnych i dozorze kuratora. Następnie warto nawiązać kontakt z kuratorem, który nadzoruje osobę ubezwłasnowolnioną mapquest driving directions, aby omówić dalsze kroki i ewentualne zalecenia.
kek55
 
Posty: 2
Rejestracja: wczoraj, 13:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości