wyszłem z więzienia, należą mi sie piniądze

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wyszŁem z więzienia, należĄ mi sie piniĄdze

Postautor: jasiek » 02 lip 2005, 11:23

czy znacie może regulacje prawne, na podstawie których kurator mógłby sprawdzić poziom trzeźwości dozorowanego, lub innego klienta, bez wzywania policji ?
jasiek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2005, 11:13
Lokalizacja: ?ódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: farel128 » 03 lip 2005, 9:40

jest taka regulacja - reulacja "bociana" - klient staje na jednej nodze i w tej pozycji ma wytrzymać 10 minut. Oczywiście wcześniej musicie złożyć zapotrzebowanie na dziób i żaby :lol: A tak na serio to nawet alkomierz nie może być użyty przez Kuratora jako dowód w postępowanij, zostaje tylko policja............ i nieszczęsna prohibicja
farel128
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwie 2005, 10:22
Lokalizacja: kielce
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: darkam » 04 lip 2005, 14:26

:wink:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2011, 10:48 przez darkam, łącznie zmieniany 1 raz
darkam
 
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2005, 17:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

wyszŁem z ...

Postautor: jasiek » 07 lip 2005, 23:09

Trochę te odpowiedzi poszły bokiem. Po prostu nie chciało mi się wertować ustawy o wychowaniu w trzeźwości i innych rozporządzeń. Miałem nadzieję, iż ktoś już, przez przypadek, to sprawdził. Jasne jest, że 95 % klientów po zgłoszeniu przez kuratora wątpliwości co do ich stanu, wycofuje się. Interwencja strażnika to też inny temat, a i policji nie trzeba wzywać - procedurę udzielania pomocy można lekko przedłużyć.
Przy dużym obciążeniu występuje tendencja do chodzenia na skróty. A taki alkomacik wyciągnięty z biurka zdecydowanie skróciłby męki potrzebujących.
:p
jasiek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2005, 11:13
Lokalizacja: ?ódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: farel128 » 10 lip 2005, 10:17

jeszcze raz powtarzam. Alkomat użyty przez Kuratora nie może być dowodem w sprawie, a jedynie straszakiem
farel128
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 54
Rejestracja: 29 kwie 2005, 10:22
Lokalizacja: kielce
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości