Czynności wykonywane na rzecz kuratorów dla dorosłych

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Czynności wykonywane na rzecz kuratorów dla dorosŁych

Postautor: kamino » 16 paź 2005, 16:41

Witam wszystkich bardzo serdecznie :!:
Kieruję do Was pytanie związane z pracą kuratorów dla dorosłych.

Czy jest możliwe, aby kurator rodzinny wykonywał czynności, które dotyczą kuratorów dla dorosłych. Jeśli tak, to bardzo proszę o wskazanie aktu prawnego Mam tu na uwadze m. in. sprawy Du.
Dziękuję za odpowiedź.
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Beata K » 16 paź 2005, 20:26

Witaj Kamino!
Jeżeli mogę wypowiadać się za kuratorów rodzinnych z mojego Sądu, to powiem Ci, że nigdy się to u nas nie zdażyło, a na pewno nigdy o czymś takim nie słyszałam!!!! Przypominam sobie, że parę miesięcy temu trafił do mnie wywiad z art.214, który cofnęłam z notatką, że zlecenie ( prokuratury w tym wypadku) dotyczy kuratora dla dorosłych. Wydaje mi się, że ustawa i rozporządzenie jasno określają jakie czynności dotyczą obu pionów kurateli. Czyżby to była "innowacja" praktykowana u Was???
Z pozdrowieniami dla Wszystkich.Beata
Beata K
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2005, 16:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

dodatkowe czynności zlecane kuratorom rodzinnym

Postautor: kamino » 16 paź 2005, 22:11

Beatko, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. :D

Cieszę się, że otrzymałam taką informację, albowiem zaczyna mnie martwić postępowanie niektórych kuratorów dla dorosłych.
W moim zespole jeszcze do tego nie doszło, ale nieoficjalnie mi wiadomo, że w niedługim czasie ma to nastąpić.
Nadmienię, że w niektórych zespołach kuratorzy rodzinni mają zlecone sprawy kuratorów dla dorosłych (w szczególności sprawy Du). To jest ogromne nieporozumienie!!!!!!!!!!
Jak temu przeciwdziałać, aby nie doprowadzić do "konfliktu" ?! :(
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Beata K » 18 paź 2005, 20:35

Witaj!
To jeszcze parę słów.
I w naszym Sądzie próbowano doprowadzić do konfliktów, a raczej nieporozumień między nami. W 2003r prezes SO zadecydował,że z uwagi na duże obciążenie kuratorów dla dorosłych można, a wręcz należy wykorzystać odp. art. ustawy i...3 kuratorów rodzinnych musiało przejść do dorosłych. Oczywiście spowodowało to wzrost obciążenia u nas, ale kogo to obchodziło- nie było wówczas jeszcze standartów obciążenia. Zresztą, na zgromadzeniu w tym roku, ponownie wrócił do tematu zapowiadając,że przy różnicach w obciążeniu między SR można dokonać ujednolicenia przez przesunięcie kuratora- coż z tego, że taki ktoś dojeżdżałby do pracy kilkadziesiąt kilometrów...Do dzisiaj do tego na szczęście nie doszło,ale przy takim zrozumieniu i życzliwości?.Wracając do tematu: nadal się lubimy z "dorosłymi", my im współczujemy obciążenia, oni nam charakteru pracy.
Z pozdrowieniami dla wszystkich kuratorów.Beata.
Beata K
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2005, 16:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kamino » 19 paź 2005, 21:45

Cześć :!:

U nas w roku 2003 dokonano także zmiany - przesunięcia kuratora rodzinnego na kuratora dla dorosłych, co spowodowało zwiększenie obciążenia. Z tego wynika, iż nie jest ważna jakość prowadzenia spraw, ale ilość prowadzonych spraw. :cry:

Dziękuję za odpowiedź i do usłyszenia :!:
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: omba » 11 gru 2005, 0:07

Temat wraca. Znowu w bydgoskim... Już (!) rodzinni z inicjatywy kierowników zespołów robią za dorosłych z ¦wieciu i ¯ninie. Można to sprawdzić. Wychodzi na to ,że rodzinni mają duże rezerwy które wykorzystuje kierownik. Pozdrawiam optymistów!!!
omba
 
Posty: 19
Rejestracja: 08 gru 2005, 10:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości