nie typowe

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

nie typowe

Postautor: Kasia1704 » 29 lis 2011, 11:45

Mam takie pytanie. bliska mi osoba znajduje się opd prawna opieką swojej ciotki ponieważ rodzice zostali pozbawieni praw rodzcielskich w jakim stopniu to dokładnie nie moge powiedziec ale wiem że oblali tesy które są przeprowadzane. I ta osoba co obejmuję prawną opiekę na czas obecny cyt to co powiedziała " kuratorka powiedziała że dziecko(nad którym obejmuje opiekę ) czeka aż jej przypiernicze " z góry przepraszam za ten wólgaryzm. czy kurator może tak powiedzieć. A te dziecko po prostu stara sie nie wchodzić w droge opiekunowi i cały czas siedzi w swoim pokoju. co jakiś czas ma szlabany z byle powodu np. że szła do koleżanki która mieszka parę kroków i czapki nie założyła. a to została oskarżona o kradzież patelni która się później znalazła. proszę odpowiedzieć na moje pytanie i co zrobić w takiej sytuacji. prosze na odpowiedź jeśli to możliwe to na elail venus2000@wp.pl
kasia
Kasia1704
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2011, 11:32
Lokalizacja: szepietowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 29 lis 2011, 14:48

Kasiu - Ty piszesz o sprawowaniu kurateli ( tak mi się wydaje bo troszkę bez ładu i składu napisane ) ale nie przez kuratora sądowego .
Jeśli cos jest nie tak - zawiadom sąd właściwy miejscowo - wydział rodzinny .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

jakie pismo

Postautor: Kasia1704 » 02 gru 2011, 20:38

siostra była w białymstoku u byłej kuratorki i kazała jej napisać pismo skarga na opiekunów prawnych. była bym wdzięczna jak by pan podpowiedział jak napisać. i jescze kazali napisać wniosek o zmianę kuratora. jak by jeszcze mógłby pan coś podpowiedzieć co jeszcze złożyć. siostra chce do siebie zabrać i ile by to trwało przeniesienie. siostra przechodziła badania psychologiczne na rodzinę zastępczą i wynik był pozytywny
najmłodsza siostra która jest pod opieką ciotki nie chce tam juz dłużej być.
kasia
Kasia1704
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2011, 11:32
Lokalizacja: szepietowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 02 gru 2011, 20:46

Na pewno nie pomogę napisać żadnej skargi na opiekuna ani kuratora .

Poza tym nie ma czegoś takiego jak wniosek o zmianę kuratora . Takie sprawy załatwia sie poprzez kierownika zespołu .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: nie typowe

Postautor: Aurelius » 02 gru 2011, 22:25

Kasia1704 pisze:Mam takie pytanie. bliska mi osoba znajduje się opd prawna opieką swojej ciotki ponieważ rodzice zostali pozbawieni praw rodzcielskich w jakim stopniu to dokładnie nie moge powiedziec ale wiem że oblali tesy które są przeprowadzane. I ta osoba co obejmuję prawną opiekę na czas obecny cyt to co powiedziała " kuratorka powiedziała że dziecko(nad którym obejmuje opiekę ) czeka aż jej przypiernicze " z góry przepraszam za ten wólgaryzm. czy kurator może tak powiedzieć. A te dziecko po prostu stara sie nie wchodzić w droge opiekunowi i cały czas siedzi w swoim pokoju. co jakiś czas ma szlabany z byle powodu np. że szła do koleżanki która mieszka parę kroków i czapki nie założyła. a to została oskarżona o kradzież patelni która się później znalazła. proszę odpowiedzieć na moje pytanie i co zrobić w takiej sytuacji. prosze na odpowiedź jeśli to możliwe to na elail venus2000@wp.pl

Kasiu1704, podstawowa zasada - staraj się pisać składnie, nie chaotycznie, z zachowaniem zasad polskiej pisowni. Stawiaj kropki na końcu zdania, aby można było zorientować się, gdzie kończysz swoją myśl, a gdzie zaczynasz. Zdanie ponadto rozpoczynamy z dużej litery. Niewątpliwie zwiększy to Twoją szanse, na większe zainteresowanie tematem i uzyskanie odpowiedzi. Pozdrawiam.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości