wnioski w sprawach rodzinnych

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wnioski w sprawach rodzinnych

Postautor: gosia123 » 15 maja 2012, 18:18

Witam serdecznie!!

Zwracam się do Państwa z prośbę o informację, gdzie mogę znaleźć informacje na temat wniosków jakie może składać kurator w sprawach rodzinnych, niestety nigdzie tego nie znalazłam:( bardzo proszę o pomoc
Gosia
gosia123
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Ultima » 15 maja 2012, 21:02

Witaj serdecznie.
Jak dotąd, zadajesz na forum różne pytania...dot. diagnozy, obowiązków nieletniego, teraz wniosków.
Może zdradzisz nam tajemnicę, do czego te informacje są Ci potrzebne?
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: gosia123 » 15 maja 2012, 21:23

jasne, to wszystko na egzamin z przedmiotu: metodyka pracy kuratora sądowego
Gosia
gosia123
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 15 maja 2012, 21:59

To nie trzeba było od razu. A nie dali wam na uczelni (?) żadnych lektur. Bo tak się składa, że jest kilka pozycji na ten temat i gdzieś na forum widziałem tytuły. Poszperaj, nauka z podręcznika zawsze lepszą, niż z forum.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Ultima » 15 maja 2012, 22:22

Niestety takiej odpowiedzi się obawiałam. :evil:
Czy obecnie na studiach nie ma już wykładów, konwersatoriów i ..studiowania, czy tylko idzie się na łatwiznę?:drap:

Na szczęście odpowiedź na pytanie o "wnioski w sprawach rodzinnych" nie jest prosta i jednoznaczna i pewno nikt nie pokusi się dać Ci ją wprost, tzn. napisać jakie to wnioski kurator składać może a jakich formalnie nie może ale i tak składa bo musi :wink: .

Odpowiedź na pytanie ( o ile jest poprawnie zadane, tzn. rzecz nie dotyczy wniosków kuratora rodzinnego a wniosków w sprawach rodzinnych) powinna zawierać się w aktach prawnych: np.
Kodeks postępowania cywilnego, Kodeks rodzinny i opiekuńczy:
http://kurator.webd.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2315.
Niestety, trudno tam znaleźć zapis wprost: kurator składa wniosek o (poza art. 598 kpc), dlatego odpowiedź nie jest prosta.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: Aurelius » 15 maja 2012, 23:09

Gosia123 polecam Ci pozycję T. Jedynaka i S. Stasiak - Zarys metodyki pracy kuratora sądowego, która powinna spełnić Twoje oczekiwania w zakresie poruszanych przez Ciebie kwestii. Tak więc odsyłam do tej pozycji...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: gosia123 » 16 maja 2012, 15:02

Dziękuję bardzo, właśnie dziwie mam te pytania sformułowane do egzaminu, stąd pewnie trudniej znaleźć odpowiedzi...;/
Gosia
gosia123
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość