Pomoc kuratora

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Pomoc kuratora

Postautor: agnieszkah » 24 sie 2013, 17:32

Witam Serdecznie

Nazywam się Grześ jestem świadomy że to Wasze forum Kuratorów itp a ja nim nie jestem , prosiłbym o pomoc Was ludzi którzy znają się na prawie itp.

Powoli pokrótce opisze historie :

Siostra moja została pobita przez męża , w obecności swojej 4 letnie córki ,ma założoną karte niebieska i wszczete dochodzenie z art 207 ,dwa miesiace wczesniej pobił córke it (wszystki dokumenty itp sa w naszym posiadaniu )

Niedawno ojciec złożył sądowy nakaz wydania. , siostra wraz z siostrzenicą przebywa u nas w mieszkaniu gdyż w obawie o swoje zycia ,ojciec raz zadzwonił w trybie rozkazującym że chce natychmiast dziecko siostra odmówiła itp. ojciec przyszedł z policja policjanci zapytali się czy siostrzenica chce isc ale nie chciała dodatkowo bardzo się przestraszyła jak ktos mówi o ojcu to się boi ..itp
Proszę mi powiedziec czy w takmi przadku sąd moze wydac taki nakaz itp jak to wyglad moze mi ktos opisac sytuację moze jakis prawnik ??
agnieszkah
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2013, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 24 sie 2013, 17:48

Po pierwsze jest tu pomieszanie spraw rodzinnych i karnych. Odpowiedź na Twoje pytanie jest mocno złożona. Co do zasady Sad może wydać wszelkie nakazy i zakazy już w trakcie toczącego się postępowania zarówno przed sądem rodzinnym jaki i karnym. Wszystko wymaga złożenia odpowiedniego wniosku z uzasadnieniem.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Ultima » 24 sie 2013, 20:54

Witaj. Opisujesz sprawę bardzo wyrywkowo w związku z tym nie ma możliwości aby udzielić Ci rzetelnej odpowiedzi.

Jeżeli dotychczas nie toczyły się postępowania w zakresie wykonywania władzy rodzicielskiej wobec tego dziecka i oboje rodzice posiadają pełną władzę rodzicielską, każde z nich może wystąpić do sądu z różnymi wnioskami dotyczącymi dziecka i "opieki nad nim." Oboje mają równe prawa.
Sąd może wydać różne zarządzenia zarówno na wniosek rodziców jak i z urzędu. Wcześniej jednak wnikliwie bada sprawę.
Prowadzona procedura "niebieska karta" nie wyklucza możliwości składania wniosków do Sądu przez ojca i wykonywania przez niego władzy rodzicielskiej czy utrzymywania kontaktów.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: eipiem » 25 sie 2013, 12:25

Agnieszkah,
Matka dziecka powinna złozyć wniosek do sadu opiekuńczego o ustalenie przy niej miejsca zamieszkania dziecka.Wtedy ojciec musi zwrócic się do sądu o ustale nie kontaktów.
Równolegle toczy się procedura karna - niebiesta karta to niezalezna procedura od postepowania przygotowawczego (piszesz że toczy sie postepowanie z 207 kk).
Kwestie sposobu wykonywania włądzy rodzicielskiej przez rodziców i kontaktów ojca z dzieckiem ureguluje sad opiekuńczy na wniosek rodzica/-ów.Istotnym przy rozstrzyganiu w tek kwestii bedzie postepo w sprawie prowadzonej przez prokuratora i działania zespołu interdyscyplinarnego w związku z niebieską kartą.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Pomózcie drodzy kuratorzy

Postautor: agnieszkah » 29 sie 2013, 18:21

dzięki dostalismy juz wezwanie z sądu zobaczymy jak to będzie !!


Dzisiaj o godz. 18:26

Szanowni Kuratorzy

Siostra została pobita i jej córka 4 letnia tez maja wszystkie dokumenty itp ,maja niebieska karte i jeszcze toczy się dochodzenie z art znacie jakigo

Ojciec wystąpił do sadu o wydanie dziecka,
.PROSZÊ mi pomóc czy jest szansa ze dziecko otrzyma OJCIEC ??
agnieszkah
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2013, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 29 sie 2013, 19:43

Bez wglądu w akta nie będziemy tu takich spraw rozstrzygać.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: agnieszkah » 01 wrz 2013, 21:51

Witajcie nie jestem kuratorem jestem osobą prywatna i mam 4 letnia siostrzenice sprawa jest toku o ustalenie ktaktów z ojcem jestem Ciekaw czy przymusowo zabiora 4 letnia siostrzenice która musi byc pod stałą kontrolą lekarza, ojciec wogóle się nią nie interesuje ...ale UWA¯AM bez urazy dla WAs że " nie Kuratorzy wogóle serca nie mają " a druga sprawa że są łamane praw dziecka itp..
agnieszkah
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2013, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Ultima » 02 wrz 2013, 9:14

Ostatni post został przeniesiony z innego wątku, ponieważ ściśle łączy się z pierwotnym tematem założonym przez Ciebie.

Informacje jakie podałeś tu na forum, nie są wystarczające aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, np. piszesz, że ojciec wystąpił o wydanie dziecka, a nie wiemy czy dziecko przebywa u osoby uprawnionej (z osobą uprawnioną, z którą dziecko może przebywać) czy nie. Nie wiemy o jakie "wydanie dziecka" wystąpił ojciec, np. czy do zrealizowania kontaktu z dzieckiem czy w innym celu. Aby odpowiedzieć rzetelnie, musielibyśmy mieć wgląd w akta sprawy, a takiego nie mamy.
Aby uzyskać pomoc w tej konkretnej sprawie, siostra może zwrócić się do adwokata/złożyć wniosek o wyznaczenie adwokata z urzędu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy, będzie mógł odpowiedzieć na Wasze wątpliwości.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości