Jak pomóc rodzinie?

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Jak pomóc rodzinie?

Postautor: monikaa » 06 lis 2013, 1:25

Jestem pracownikiem MOPSu. Mam pod opieką rodzinę (5 nieletnich dzieci oraz rodzice). Mężczyzna (35 lat) jest alkoholikiem, nie pracuje, wszczyna awantury, itp. Kobieta w lipcu br. napisała wniosek SO o rozwód i czeka nadal na termin I rozprawy. W związku z nasilającą się patologią ojca, który mieszka z rodziną (dom jest jego własnością) napisałam do swojego SR o wgląd w sytuację rodziny i otrzymałam odpis postanowienia, że SR przekazał sprawę do SO do rozpoznania ze sprawą o rozwód. Obecnie mężczyzna znowu szaleje, są interwencje Policji, bo np. chciał podpalić dzieciom łóżko, itp. Poradźcie co mogę zrobić aby pomóc rodzinie? Można przyspieszyć termin rozwodu? Powinnam ponownie napisać do swojego SR? Każdy pomysł mile widziany, bo mi już się skończyły...
monikaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: konrad01 » 06 lis 2013, 7:08

A "Niebieska Karta" i Zespół Interdyscyplinarny?
konrad01
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 lut 2012, 17:22
Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: lucinda » 06 lis 2013, 8:48

Zwyczajnie możesz, a nawet powinnans Moniko złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przemocy.
I to szybko!
Odsyłam do ustawy o przeciwdzialaniu przemocy w rodzinie, którą jako pracownik socjalny na pewno dobrze znasz.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: monikaa » 06 lis 2013, 11:43

Pan był wielokrotnie wzywany do GKRPA i oczywiście się nie stawia. A jeśli chodzi o NK to oczywiście, że to była moja pierwsza myśl ale... pracuje od niedawna w małym ośrodku gdzie są jeszcze dwie "wiekowe" panie i na mój pomysł z NK pytały się po co? to nie potrzebne, dużo papierów, nic nie wniesie i tak nie przyjdzie... itp. Mało tego panowie z pobliskiego Komisariatu byli u pana 3 razy w sobotę... i pana za każdym razem tylko pouczyli! Także sama tego nie przeforsuję :( już nie wspominając o tym, że w pracy patrzą na mnie jak na kosmitę. Myślałam o złożeniu zawiadomienia do prokuratury ale obawiam się że pierwsze pytanie jakie padnie to czy jest karta? A może ponownie spróbować do swojego SR? Czy to normalne, że wniosek został przesłany do rozpatrzenia ze sprawą rozwodową? Wiadomo ile się czeka na taką rozprawę a pomoc potrzebna jest natychmiast.
monikaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lucinda » 06 lis 2013, 13:43

:shock:
A skąd pomysł, że do zawiadomienia potrzebna jest uprzednia NK?
Moniko - ty jesteś samodzielnym pracownikiem i ty ponosisz odpowiadzialność za powierzone ci obowiązki i zadania.

Art. 12. Ustawy o przeciwadziałaniu przemocy w rodzinie:
1. Osoby, które w związku z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych lub zawodowych powzięły podejrzenie o popełnieniu ściganego z urzędu przestępstwa z użyciem przemocy w rodzinie, niezwłocznie zawiadamiają o tym Policję lub prokuratora.

Złóż i nie czekaj co inni.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: monikaa » 06 lis 2013, 22:34

Dzięki lucinda, utwierdziłaś mnie tylko w moim przekonaniu.
Najwyżej złapię minusa u przełożonej :wink: ale będę miała czyste sumienie. Zawiadomienie do prokuratury już napisałam... tylko muszę dać władzy do podpisu. Namówiłam również kobietę do napisania do SR pozwu o eksmisję sprawcy przemocy. Jutro wszystko wyślę i pozostanie znowu czekanie... :? ale już zawsze bliżej niż dalej. Jeszce raz dzięki za zainteresowanie.
monikaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lucinda » 06 lis 2013, 23:23

Czyste sumienie i wykonane zadanie.
Tak trzymaj!
Powodzenia :)
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości