proszę o informacje

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

proszę o informacje

Postautor: karola81 » 20 lut 2014, 16:04

Witam od dłuższego czasu zaglądam na forum, ale dziś pisze po raz pierwszy. Otrzymałam do wykonania Postanowienie dotyczące kontaktów ojca z dzieckiem i obowiązku udziału kuratora sądowego. Moją wątpliwość budzi kwestia właściwości terytorialnej Sądu z którego to ma być kurator. Mianowicie Postanowienie Sądu jest z innego okręgu. Matka z dzieckiem mieszka na moim terenie, ale w Postanowieniu jest zastrzeżenie, że to matka ma dowieźć dziecko na miejsce kontaktu do miasta które należy miejscowo do kuratora z innego sądu rejonowego. Zastanawiam się więc czy słusznie to ja mam wykonać to postanowienie jeżdżąc około 50 km by uczestniczyć w kontaktach, czy powinien wziąć w nich udział kurator który jest na miejscu tych kontaktów. Proszę o odpowiedz, może ktoś zna jakąś podstawę prawną w tym względzie. Zdania wśród moich kolegów kuratorów są podzielone, sędzia który wydał Postanowienie pozostawił decyzję kuratorom z sądów co do tego z którego będzie uczestniczył kurator w kontaktach. Z góry dzięki za odpowiedz.
karola81
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, 22:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: proszę o informacje

Postautor: Ultima » 20 lut 2014, 22:42

§ 10. 1. Kurator rodzinny, któremu zlecono obecność przy kontaktach rodziców z dziećmi, ustalonych
przez sąd opiekuńczy, stawia się w określonym w postanowieniu sądu terminie i miejscu i jest obecny przez
cały czas trwania kontaktu, zapewniając, by kontakt ten nie trwał dłużej, niż postanowił sąd.
2. Z każdej obecności przy kontaktach, o których mowa w ust. 1, kurator rodzinny niezwłocznie składa
sądowi pisemną notatkę.

Na podstawie informacji jakie zostały podane, uważam, że przy kontaktach powinien być obecny kurator w którego rejonie ma odbywać się spotkanie małoletniego i ojca.
W przeciwnym wypadku, kurator w którego rejonie mieszka małoletni, byłby zobligowany do występowania każdorazowo z wnioskiem do Prezesa Sądu Rejonowego o oddelegowanie do innego miasta oraz o zwrot poniesionych kosztów itd.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: proszę o informacje

Postautor: karola81 » 21 lut 2014, 10:46

Witam
Bardzo dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
karola81
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, 22:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości