Proszę o pomoc

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Proszę o pomoc

Postautor: bednar81 » 18 lis 2014, 17:18

Witam serdecznie
Postaram się w skrócie. Od 4 lat mam przyznanego kuratora - mam ograniczoną władzę nad synem poprzez nadzór. Wszystkie sprawy się już wyprostowały, został złożony wniosek przez kuratora o uchylenie nadzoru i tu pojawiają się schody. Nie jestem z ojcem dziecka, nie mieliśmy ślubu ale syn został przez niego uznany z tym że nie płaci alimentów i nigdy a w sumie tylko 2 razy syna widział. Nie wiem gdzie ten człowiek przebywa, nie mam żadnego adresu, telefonu, namiaru na jakąś rodzinę czy znajomych. w związku z powyższym kurator rozkłada ręce i mówi że w takim wypadku nie wiedzą jak uchylić nadzór! to jest jakaś paranoja bo przyznanie kuratora odbyło się bez udziału ojca a w drugą stronę to nie działa. Co można zrobić? może przyznanie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu? wyrok zaoczny?
bardzo proszę o jakąś podpowiedź bo od roku moja sprawa z tego powodu tkwi w martwym punkcie
bednar81
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2014, 17:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Proszę o pomoc

Postautor: jazen » 19 lis 2014, 15:42

W tej sytuacji należy złożyć do Sądu ( do tej sprawy ) wniosek o ustanowienie kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu. Osobę kuratora można wskazać lub nie (np. może to być krewny ojca dziecka ).
jazen
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 58
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:57
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron