Sprawdzanie warunków dla dziecka.

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Sprawdzanie warunków dla dziecka.

Postautor: ERFIX » 27 wrz 2016, 21:25

Witam,
Jestem ojcem 5cio miesięcznej córeczki i staram się sądownie o widzenia z dzieckiem oraz o możliwość brania córki do siebie. Matka dziecka uniemożliwia mi kontakt z córką.
Ja mieszkam z rodzicami. Po założeniu sprawy adwokat poinformował mnie o tym, że do domu przyjdzie kurator sprawdzić warunki dla dziecka a wizyta będzie nie zapowiedziana i w czasie gdy mnie nie będzie w domu.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda taka wizyta i na co najczęściej kuratorzy zwracają uwagę w takich sprawach.

Pozdrawiam;
Mateusz
ERFIX
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Sprawdzanie warunków dla dziecka.

Postautor: kesey » 04 paź 2016, 4:57

Witam,

Tak wizyta nie jest zapowiadana, ale informacja o jej przeprowadzaniu pod nieobecność strony jest błędna. To właśnie z rodzicem dziecka kurator ma rozmawiać. Na ogół wizyta domowa to typowe przeglądanie kątów, rozmowa adekwatna do przedmiotu sprawy- o dziecku, dotychczasowych kontaktach i przeszkodach w nich. No i opinia środowiskowa w szczególności pod kątem uzyskania informacji o czynnikach, które mogłyby być postrzegane w kategoriach przeciwwskazań do ustalenia kontaktów (np. dewiacje i patologie).
A tak w ogóle to zakres ustaleń powinien zostać wskazany w zleceniu wywiadu przekazanym przez sąd, więc w tej samej kategorii spraw taki wywiad w różnych sądach może wyglądać nieco odmiennie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprawie o kontakty.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości