sygnatura akt Opm i Opmk

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: sygnatura akt Opm i Opmk

Postautor: tomex » 12 gru 2017, 10:45

Pisząc na tym forum chciałem dostać informacje jak przekazać kuratorowi dokumenty w sposób przewidziany przez prawo tak aby trafiły one do sprawozdań i kart czynności nadzoru a dostaje rady jak umieścić je w aktach sprawy
Nie o to pytałem
Dokumenty których nie chce przyjąć ode mnie kurator zamieszczam w aktach sprawy od ponad 2 lat i widzę, że informacje zamieszczone w aktach sprawy nie zawsze trafiają tam gdzie sprawozdania i karty czynności nadzoru

Jak już pisałem chce aby to osobiście kurator zapoznała się z przedstawianymi przeze mnie dokumentami i uzyskane informacje zawarł w sprawozdaniu lub karcie czynności nadzoru ( bo chyba tak stanowi prawo i do tego jest kurator)
Dlczego na tym mi zależy
Dlatego że :
1.do Zespołu Interdyscyplinarnego trafiają sprawozdania a nie całe akta i zespół na podstawie sprawozdań i kart podejmuje decyzje o dalszych działaniach ..Kiedy nie wszystkie dokumentu są zamieszczone w dokumentacji kuratorskiej ZI podejmuje decyzje na podstawie niepełnej wiedzy
2 Sąd rodzinny zlecił przekazanie samych sprawozdań do sądu apelacyjnego, w którym czekamy na rozstrzygnięcie apelacji .Sąd nie posiadając wszystkich dokumentów jakie przekazałem kuratorowi będzie podejmował decyzje na podstawie niepełnej wiedzy ...
3.nie wiadomo gdzie jeszcze pójdą w przyszłości sprawozdania na podstawie których będą orzekane decyzje mnie dotyczące .A ja nawet o tym nie będę wiedział i nie będę mógł zareagować
4 jak kurator może napisać opinie lub wypowiedzieć się przed Sądem, skoro nie będzie miał wiedzy zawartej w dokumentach złożonych przeze mnie do Opm .W mojej sytuacji kurator przez 2 lata nie przeglądał akt sprawy ( nie ma go na liście osób przeglądających) ustne informacje przekazywane na wizytach także nie są zamieszczane w dokumentacji
Dodam, że informacje jakie przekazuje była zona są zamieszczane :zaświadczenia o ukończeniu warsztatów umiejętności wychowawczych o terapii rodzinnej itp
Nie rozumiem oporu przed przyjmowaniem dokumentów ..przecież to kurator jest powołany do nadzoru i informowania sądu o sytuacji w rodzinie a nie ja .Nie jestem wstanie wiecznie i wszędzie składać za kuratorem wyjaśniających dokumentów i zaświadczeń ..Chociażby dlatego, że nie zawsze wiem że gdzieś poszły sprawozdania
.A państwo proponujecie mi rozwiązania zastępcze typu zanieś sobie sam .
Z całej tej polemiki wynika ze kurator może dowolnie kształtować wizerunek naszej rodziny przez selekcjonowanie dokumentów według własnego uznania .
Nie przekaże zaświadczenie o uczestniczeniu w terapii rodzinnej .Nie zamieści zaświadczenia ze szkoły o tym, że ojciec jest w ciągłym kontakcie ze szkołą lub że ma osobisty wkład w wychowanie dzieci i tak powstaje w sprawozdaniach wizerunek ojca niepodejmującego żadnych działań w kwestiach opiekuńczo wychowawczych ( tak dokładnie mam napisane w jednym ze sprawozdań - bo pani kurator nie zapoznała się z tymi informacjami ). Gdyby pani kurator zamieszczała w sprawozdaniach moje dokumenty ,przeczytała je choć raz to zastanowiłaby się przez chwilę jej opinie przystają do rzeczywistości
Dlatego ponowię swe pytanie i proszę o pomoc w ważnej dla mnie sprawie
1.Co zrobić ( jak postępować ) aby kurator zamieszczał w sprawozdaniach i kartach czynności nadzoru dokumenty i informacje przekazywane przeze mnie.A ich kopie umieszczał w teczce nadzoru Opmk.
Uwaga administratora: ultima
Post został edytowany, patrz punkt 12 regulaminu, poprawione zostały literówki i inne drobne błędy, dzięki temu jest czytelniejszy dla odbiorcy.

Za ten post autor tomex otrzymał podziękowanie od
Deck(12 gru 2017, 13:38)
Ocena:4%
 
tomex
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: sygnatura akt Opm i Opmk

Postautor: Ultima » 13 gru 2017, 0:20

tomex pisze:Proszę mi wyjaśnić jaka jest różnica między teczkami o sygnaturze Opm i Opmk?
Do czego służy teczka Opm ,a do czego Opmk?
W której teczce powinny znajdowac sie dokumentu ( zaświadczenia z poradnii ,od psychologa i inne papierowe dokumenty ) uzyskane przez kuratora w trakcie nadzoru w rodzinie Opm czy Opmk
Kto wydaje zgodę na wgląd do akt Opmk

Tomex, założyłeś wątek dot. różnic między teczką kuratorską a aktami.
Użytkownicy forum starają się odpowiadać na zadawane przez Ciebie pytania, mimo iż odbiegają one już daleko od pierwotnego tematu. Dodatkowo sugerują Ci inne możliwości, które Cię nie satysfakcjonują, wobec czego zaczynasz zachowywać się niezgodnie z netykietą i wypowiadać niepochlebne opinie o kuratorze - to nie jest dobry kierunek. Dodatkowo w postach zawierasz szereg informacji które świadczą o tym, że wyciągasz mylne wnioski z posiadanych danych z akt oraz innych źródeł. Nie sposób je korygować, ponieważ kilka z nich wymagałoby założenia dodatkowych tematów na forum.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.

Za ten post autor Ultima otrzymał podziękowania - 2
costa1010(13 gru 2017, 21:36), Czcibor(13 gru 2017, 8:58)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: sygnatura akt Opm i Opmk

Postautor: tomex » 27 gru 2017, 22:42

jazen pisze:Złóż wniosek do Prezesa Sądu ( jeżeli chcesz wglądu do teczki (Opmk) , ten wtedy skieruje go w odpowiednie miejsce i już. Jeżeli chcesz zapoznać się z aktami (Opm) to wniosek do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Podaj swój nr telefonu i poproś o powiadomienie tel. o terminie kiedy będziesz mógł z dokumentacją się zapoznać ( prawdopodobnie w czytelni ) , ponieważ dokumenty trzeba przygotować ( może ich nie być bo są z wnioskiem na posiedzeniu , u biegłego itp. ). Tak działa to w moim sądzie.


No więc wystąpiłem o wgląd do teczki Opmk i dostałem taką informacje (Załącznik )
Stąd moje pytanie jaki przepis uniemozliwa mi wgląd w teczkę OPMK. ( jestem strona w tej sprawie )
Użytkownicy tego forum jasno mówili o możliwości wglądu w teczkę OPMK.
Prosze nie odebrać tego jako niegrzeczności ale wynika z tego ,że ktoś tu sie myli albo Wicepreses ojego Sądu Rejonowego nie udostepniając mi teczki abo wszyscy inni polscy kuratorzy, który udostepniają teczki wnoskdodawcom w całej Polsce ....
Ponad to prosze i informacje
Jaką w takiej sytuacji mam mozliwość sprawdzić czy w teczce Opmk rzeczywiście mój kurator umieszcza kopie uzyskanych dokumentów zgodnie z ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 12 grudnia 2003 r.w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej art 506 ust. 14.
skoro odmówiono mi wglądu do tej teczki

costa1010 pisze:Teczka Opmk u nas jest udostępniana uprawnionym stronom poprzez czytelnię akt (złożenie stosownego wniosku o wgląd), gdyż jest traktowana tak samo jak akta główne (Opm).
Wgląd do akt rozstrzyga sędzia referent.

Chciałbym też się dowiedzieć jakie przepisy reguluj, to kto jest "uprawniona stroną " i komu można udostepnić teczkę Opmk
Załączniki
pismo wicepreseza sądu.jpg
tomex
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: sygnatura akt Opm i Opmk

Postautor: tomex » 04 sty 2018, 22:09

Uwaga administratora: Ultima
Post został usunięty - patrz pkt 7, 9 i 12 Regulaminu Forum.

Za ten post autor tomex otrzymał podziękowanie od
jarosj(05 sty 2018, 11:32)
Ocena:4%
 
tomex
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: sygnatura akt Opm i Opmk

Postautor: tomex » 14 lut 2018, 20:24

ależ to przykre, że sa usuwane posty ..no ale nic

W zwiazku z odpowiedzią Pani Wiceprezes Sądu Rejonowego mam pytanie ( załącznik wyżej )
1.Jaki przepis reguluje to że teczki nadzoru są zakładane do wyłacznej dyspozycji zespołu kuratorskiego wykonujacego orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich ??
2. Jaki przepis reguluje komu udostepniane są teczki kuratorskie ???
tomex
 
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Poprzednia

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości