Powierzenie nadzoru kuratorowi przez sędziego

Zadaj pytanie kuratorowi rodzinnemu.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Powierzenie nadzoru kuratorowi przez sędziego

Postautor: kamino » 05 cze 2005, 18:00

Czy ktoś z Was posiada druk powierzenia nadzoru, który winien być powierzony przez sędziego (zarówno kierowane powierzenie kuratorowi zawodowemu, jaki i społecznemu). Jeśli tak, to bardzo prosiłabym o przesłanie, jeśli nie będzie to sprawiało problemu.
Dziękuję!!! :)
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Beata K » 06 cze 2005, 23:05

Witaj!
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam o co chodzi. W naszym sądzie funkcjonuje druk powierzenia nadzoru, który został opracowany przez kuratorów rodzinnych. Wątpliwości mam co do "powierzenie przez sędziego". U nas każdorazowo kurator decyduje i wyznacza do prowadzenia nadzoru siebie lub kuratora społecznego( z wyjątkiem sytucji gdy w postanowieniu orzeczono nadzór kuratora zawodowego, co obecnie zdarza się rzadko). Jeżeli interesowałby Cię ten druk, to proszę np. o nr faxu do zespołu lub inny kontakt. Pozdrawiam!
Beata K
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2005, 16:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kamino » 07 cze 2005, 22:39

Dziękuję Ci Beatko!!!!!!!!!
Właśnie dzisiaj wykonałam druk powierzenia nadzoru kuratorowi, który winien wykonać sędzia. To jest jego obowiązkiem powierzanie sprawy celem objęcia nadzoru przez kuratora - wynika to z ROZPORZ¡DZENIA MINISTRA SPRAWIEDLIWO¦CI z dnia 12 czerwca 2003 r. w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania uprawnień i obowiązków kuratorów sądowych- par. 2.

Do usłyszenia> jeszcze raz dziękuję CI za pomoc.

P.S. Wspomnę, że dopiero lustracja, która została przeprowadzona w miesiącu maju br. wykazała nieprawidłowości, które wykonywaliśmy do tej pory, czyli powierzanie nadzoru samym sobie i kuratorom społecznym, co było niezgodne prawem.

:lol:
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Beata K » 08 cze 2005, 22:58

Witaj Kamino!
To znowu ja.Ale mnie zaskoczyłaś Zaraz, mimo,że już późno, muszę sprawdzić z czego to wynika.Wychodzi na to,że po raz kolejny zinterpretowano przepisy stwierdzając,że coś źle robimy, mało tego przekraczamy swoje kompetencje.Coraz bardziej zaczyna pachnieć to ubezwłasnowalnianiem... Pozadrowienia.Beata.
Beata K
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2005, 16:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kamino » 09 cze 2005, 19:10

i co Beatko, jak Ty interpretujesz te przepisy ???? Jestem bardzo ciekawa. Do usłyszenia. :shock:
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Beata K » 10 cze 2005, 18:52

Hmm.Ciekawa jestem czyja to interpretacja? "powierzenie kuratorowi sądowemu..." to również powierzenie społecznemu przez zawodowego lub samemu sobie.Tym bardziej,że par.5 pkt.1i2. To tak "na moje"w końcu nie jestem prawnikiem.Nasz zespół miał lustrację kuratora okręgowego rok temu,niektóre akta kontrolowane były również przez sędziego wizytatora d/s rodzinnych i nie dopatrzono się nieprawidłowości.Z drugiej strony zastanawia mnie jak technicznie miałoby to wyglądać. W zespole pracuje 12 kuratorów, w wydziale 5 sędziów z czego jasno wynika,że jeden sędzia pracuje z kilkoma kuratorami zawodowymi( a każdy z nas z kilkoma kuratorami społecznymi). Ciekawa jestem jak radzą sobie sędziowie u Ciebie,tym bardziej,że jak dobrze pamiętam macie jednego sędziego rodzinnego.Pozdrawiam wszystkich"aktywnych kuratorów"!!! Beata
Beata K
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2005, 16:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kamino » 10 cze 2005, 20:35

Dziękuję Ci Beatko za odpowiedź! :)
Z relacji naszych prawników wynika, iż z aktami sprawy - Opm, bądź samym postanowieniem sądu - Nw. sędzia dołącza informację o uprawomocnieniu się postanowienia i przekazania sprawy kuratorowi. Do tego winien dołączyć notkę o powierzeniu nadzoru kuratorowi, z podpisem sędziego. Pozostałe dane wpisuje kurator zawodowy - w imieniu sędziego- który sam zadecyduje o tym, kto ma prowadzić nadzór - kurator zawodowy, czy społeczny?!.
Powierzenie sprawy przez sąd powinno nastąpić bezzwłocznie po uprawomocnieniu się orzeczenia, najpóźniej w ciągu 14 dni.
Do usłyszenia !!!!!!!!!!!
kamino
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2005, 18:42
Lokalizacja: Okręg - Poznań
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość