kilka pytań

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

kilka pytań

Postautor: agnieszkay » 23 wrz 2005, 22:22

Witam serdecznie kuratele sądową. Bede sie streszczac, a mianowicie mam pare pytan.
1. Czy kurator społeczny i zawodowy moze dodatkowo pracowac np w instytucji opiekunczo - wychowawczej?
2. Jakiego rodzaju umowe podpisuje sie z kuratorem spolecznym (chodzi mi o umowe o prace) i czy jego praca jest uwzgledniana do lat pracy?
3. Kiedy rozpoczyna sie "rekrutacja" na aplikacje kuratorską i w ktorych Sądach Okregowych, bo z tego co wiem to nie wszystkie Sądy co roku przyjmują na aplikacje?
A tak w ogole to strasznie trudno dostac sie do tego zawodu... :(
Z gory dziekuje. :wink: Aga
agnieszkay
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2005, 19:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: marek z. » 23 wrz 2005, 23:57

ad. 1. kurator społeczny może pracować w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych;
Art. 15. 1. Kurator zawodowy nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez zgody prezesa sądu okręgowego.

2. Kuratorowi zawodowemu nie wolno także podejmować innego zajęcia ani sposobu zarobkowania, które przeszkadzałoby w pełnieniu obowiązków kuratora sądowego, mogło osłabiać zaufanie do jego bezstronności lub podważać zaufanie do sądu. (ustawa)


ad. 2. kurator społeczny jest powoływany do pełnienia funkcji - nie jest z nim zawierana umowa o pracę,
ad. 3. nie istnieje konkretny termin "naboru" na aplikację[/quote]
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: EwTka » 21 sty 2007, 20:26

ad. 2. kurator społeczny jest powoływany do pełnienia funkcji - nie jest z nim zawierana umowa o pracę


a co z pytaniem "czy jego praca jest uwzgledniana do lat pracy?"
Z góry dzięki za odpowiedź i sorry za moją niekompetencję ;-)
Iudicis est innocentiae subvenire
EwTka
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2007, 20:19
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Radzio » 21 sty 2007, 22:12

Witaj EwTka! Praca kuratora społecznego nie jest uwzględniana, jak to określasz, do lat pracy. Osoba powołana na stanowisko kuratora społecznengo tylko i wyłącznie pełni taką funkcję, nie jest zatrudniona w ramach umowy o pracę i nie otrzymuje wynagrodzenia. Jest to tylko i wyłącznie funkcja społeczna, za którą danej osobie (kuratorowi społecznemu) przysługuje zwrot kosztów poniesionych w ramach jej wykonywani, tzw. ryczałt.
Radzio
 
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2006, 14:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: EwTka » 21 sty 2007, 23:08

aha, dzieki :)
ale rozumiem, że nie jest tak jak w przypadku kuratora zawodowego, że nie może on być nigdzie indziej zatrudniony?
(właściwie to retoryczne pytanie, ale wolę się upewnić ;-) )
Iudicis est innocentiae subvenire
EwTka
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2007, 20:19
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Radzio » 22 sty 2007, 8:56

Dobrze rozumiesz. Osoba powołana do pełnienia funkcji kuratora społecznego, jak najbardziej może wykonywać inna pracę zarobkową.
Radzio
 
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2006, 14:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości