PROBACJA w ANGLII - poszukuję aktów prawnych

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

PROBACJA w ANGLII - poszukuję aktów prawnych

Postautor: Elyssa » 29 mar 2007, 17:32

Witam

Poszukuję materiałów do pracy magisterskiej. Niestety wszystkie publikacje na temat probacji w Anglii są starsze ode mnie (no maks wydane w 1990 roku), natomiast poszukiwania w internecie nie przynoszą oczekiwanych skutków. Muszę się przyznać, że największym problemem są akty prawne aktualne. :oops: Nie wiem gdzie ich szukać, na stonach National Probation Service niestety nie podają aktów prawnych będących podstawą ich działania i wymierzania tej kary. Jeśli ktoś podałby mi chociaż nazwy aktów obecnie obowiązujących w tej kwestii, lub jakąś aktualną literaturę, bądź stronę internetową z materiałami będę na rękach nosić

Dziękuję z góry.

Elyssa
Elyssa
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2007, 17:21
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Katarzyna Kotuła » 29 mar 2007, 19:50

Katarzyna Kotuła
 
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2006, 16:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Elyssa » 29 mar 2007, 21:10

Dzięki serdeczne

Niestety to sprawozdanie jest już w moim posidaniu, zaś informacje wn im zamieszczone dotyczą w większym stopniu USA niż Wielką Brytanią, co gorsza nie ma tam powołanej ani jednej podstawy prawnej :cry:

Dzięki i tak za bardzo szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Elyssa
Elyssa
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2007, 17:21
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości