aplikacja w okręgu w-wa Praga

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

aplikacja w okręgu w-wa Praga

Postautor: !agnieszka! » 18 kwie 2007, 23:41

Witam, ubiegam się o miejsce na aplikacji w okręgu Warszawa Praga. zapraszam do dyskusji ze mną na ten temat.
!agnieszka!
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2007, 13:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: glina » 19 kwie 2007, 8:50

Witaj Agnieszko! Ja ubiegam się o przyjęcie w SO LUblin, część pisemną mamy już za sobą i czekam na wyniki. Przygotuj się solidnie z Konstytucji, UE i nie czytaj raz a kilka. A poza tym wiedza ogólna np. def. probacji, współuzależnienia, separacji, wypalenia zawodowego, wiktymologii.
Jeśli planujesz na rok, posiej zboże, Jeśli planujesz na 10 lat, posadź drzewo,Jeśli planujesz na 100 lat, zajmij się wychowaniem człowieka
Awatar użytkownika
glina
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: GRUBY » 19 kwie 2007, 14:52

Witam; W SO Radom były również - poza ustawą o kuratorach pytania typu: wymień rodzaje sądów, organy sądów, rodzaje spraw w wydziale rodzinnym, co to jest wakacjolegizm. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
GRUBY
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 21 kwie 2007, 8:10

GRUBY pisze:Witam; W SO Radom były również - poza ustawą o kuratorach pytania typu: wymień rodzaje sądów, organy sądów, rodzaje spraw w wydziale rodzinnym, co to jest wakacjolegizm. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Vacatio legis??
represja
 

Postautor: GRUBY » 22 kwie 2007, 0:17

Tak, użyłem spolszczenia. :P
GRUBY
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: !agnieszka! » 22 kwie 2007, 0:36

---------- 00:31 22.04.2007 ----------

WITAM, dziękuje za każdą pomoc, która pomoże mi przygotować się do pisemnego na aplikację.

---------- 00:36 ----------

Halo, czy na tym forum naprawdę nie ma nikogo kto startuje w Warszawie?
!agnieszka!
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2007, 13:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eLKa » 22 kwie 2007, 20:39

Witam.
Ja również ubiegam się o przyjęcie na aplikację w Okręgu Warszawa-Praga. z tego co się dowiedziałem jest 5 lub 6 etatów. Nie wiem ile jest osób zakwalifikowanych do egzaminu pisemnego, ale wiem, że egzamin będzie w formie testu. Podejrzewam, że tak jak piszą osoby startujące w innych okręgach, test będzie z wiedzy ogólnej plus prawo karne, rodzinne, ustawa o post. w spr. niel, prawo o ustroju sądów powszechnych, unia europejska, no i oczywiście ustawa o kuratorach. Wiadomość o terminie egzaminu będzie podana na stronie Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie. Pozdrawiam.
eLKa
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2006, 12:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

aplikacja w okręgu w-wa Praga

Postautor: !agnieszka! » 22 kwie 2007, 23:42

Witam eLKa, już mi raźniej, że ktoś ma taki sam problem jak ja. Ja wiem, że etatów będzie 7. Mam nadzieję, że spotkamy się na egzaminie pisemnym.
!agnieszka!
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2007, 13:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: anJa » 09 maja 2007, 12:05

witam,

jak wrażenia po pisemnym?

ja byłam w gronie piszących i mam mieszane odczucia. test w mojej ocenie nie był trudny, ale.......... wymagał sporej wiedzy, która u mnie była jak się pewnie okaże :?: trochę niewystarczająca.

a może przypomnimy pytania, to posłużą innym jako wskazówka, a może przydacą się nam w przyszłym roku :wink:

pozdrawiam
anJa
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 26
Rejestracja: 09 maja 2007, 10:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: pan-rafal » 09 maja 2007, 13:06

Witam.
Co do tematu testu wawa-praga. Odczucia... mieszane, miałem prblem z pytaniami z wiedzy ogólnej, z tego co pamiętam chodziło o stolicę jakiegoś państewka o którym nigdy nie słyszałem. Dużo pytań było z Trybunału; z sądów- kto zwalnia, zatrudnia itp., o nielatach było chyba z 8 pytań, prawach rodzicielskich. Wyniki w piątek...zobaczymy. Z tego co wiem jest 6 etatów warszawa-praga i jedno miejsce Wołomin :D
pan-rafal
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2006, 12:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: anJa » 09 maja 2007, 13:46

ja zapamiętałam tyle:

1. początki kurateli w Polsce
2. kraj w którym powstała kuratela
3. co to jest geriatria
4. co to jest fuzja
5. stolica – nie fidżi i nie luksemburg
6. kto powołuje sędziów okręgowych
7. co to jest probacja
8. wiktymologia
9. komu ustanawiany jest opiekun prawny – całkowicie ubezwłasnowolnionemu
10. państwa założycielskie
11. teoria samorealizacji
12. za co pozbawiamy praw publicznych
13. kto może zostać kuratorem zawodowym
14. jakiego rodzaju podpisana jest umowa z aplikantem
15. u kogo zapisany jest kurator społeczny
16. empatia
17. okres zatarcia po warunkowym zawieszeniu wykonania próby po zakończeniu dozoru............................
18. sądząc 16-latka jak dorosłego sąd: stosuje złagodzenie, jak stanowi prawo, surowiej
19. sąd apelacyjny może: zmienić wyrok poprzedniej instancji i ....
20. karą porządkową karzemy kuratora za przewinienia......
21. resocjalizacja pochodzi od nauk....
22. na czym polega kara ograniczenia wolności
23. częściowe przysposobienie
24. kiedy jest pozbawienie praw rodzicielskich to ...
25. jakie są sądy powszechne
26. Organy postępowania wykonawczego
27. jaki sąd orzeka o leczeniu uzależnionych
28. prezydent RP może podpisać ustawę ...............konsultując się z sejmem, senatem, prezesem TK lub rady ministrów
29. urzędnikiem służby publicznej nie jest: prezydent, żołnierz zwykły, plicjant?.......
30. data ustawy o kuratorach
31. rada europy to organ
32. białe kołnierzyki
33. młodociany
34. środek karny: grzywna, nawiązka czy świadczenie pieniężne


dodajcie resztę jeżeli pamiętacie
anJa
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 26
Rejestracja: 09 maja 2007, 10:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kayasia78 » 09 maja 2007, 15:51

hi,

ja też pisałam ten test. moim zdaniem nic a nic nie sprawdzał czy delikwent nadaje się na kuratora!!!! pytania były jakieś "od czapy", jeżeli już nawet dotyczyły prawa karnego to były takie szczegółowe, że się czułam jakbym zdawała na aplikację sędziowską!!! stolica nieFidzi mnie powaliła na łopatki :-) no ale skoro autor testu uważa, że wiedza geograficzna jest niezbędna w tym zawodzie, no to oki!
czekamy do piątku na wyniki :-)

a możecie mi przypomnieć gdzie tych wyników szukać? znaczy się w jakiej sali? z góry dzięki :-)
kayasia78
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adaśko » 10 maja 2007, 18:22

---------- 18:16 10.05.2007 ----------

Hej kayasia78. Wyniki będą w SO na Solidarności, w piątek, tak myślę, że około 13.oo, na drugim piętrze przy ośrodku szkolenia. Powodzonka

---------- 18:22 ----------

Jejku anJa, jestem pełen podziwu dla Twojej pamięci. Ja pamiętałem może ze trzy pytania, są w tych, które wymieniłaś. Nie masz się czego bac, jeśli tyle pamiętasz, to na pewno Cię nie zaskoczyły. Ta stolica to Belmopan i już teraz wiem, że jest stolicą Belize. Szkoda, że nie było dostępu do internetu w trakcie egzaminu he he he. ¯yczę POWODZENIA wszystkim oczekującym na wyniki.....
Adaśko
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:43
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kayasia78 » 12 maja 2007, 12:14

no to u mnie by było na tyle tym razem :-(

może następnym razem się uda, póki co pobędę sobie dalej kuratorem społecznym, w koncu nie znam sie na geografii :-(
kayasia78
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adaśko » 19 maja 2007, 12:43

Witajcie,

wiecie może, czy po wynikach z ustego egzaminu w środę 23.05.07r., będzie jeszcze jakiś trzeci etap egzaminu?
Adaśko
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:43
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość