staż u kuratora?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

staż u kuratora?

Postautor: Barbara 23 » 25 maja 2007, 23:14

Jestem po studiach licenciackich(za miesiac obrona), kierunek- pedagogika resocjalizacyjna), zastanawiam sie nad tym co dalej! jako ze bede studiowac zaocznie chcialabym sie rozwijac juz w swoim zawodzie...ale niestety nie wiem jeszcze do konca co chce w zyciu robic. Myslalam o odbyciu stazu, czy jest mozliwosc robienia go u kuratora sądowego? czy sa jakies dalsze perspektywy pracy w tym kierunku?
Barbara 23
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2007, 10:48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: cweka » 26 maja 2007, 10:06

U nas mamy stażystów tylko w sekretariacie. Zawsze to coś, można się zachłysnąć atmosferą :D. A pracowników na staż przysyła nam urząd pracy.
cweka
 
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2006, 17:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: KSW » 30 maja 2007, 1:54

hmm staz tak? u kuratora chyba nie ma czegos takie na sta zsie mozesz dostac jedynie wtedy gdy zechesz pracowac jako kurator zawodwy i przejdziesz przez sito egzaminow, pozniej rok stażu i kolejne egzaminy juz na kuratora zawodowego, ewentualnie teraz mozesz złożyć podanie o przyjecie cie w szeregi kuratorów społecznych. A jesli mogę zapytac to z jakiego jestes miasta?
Kurator-prawny opiekun (łac)
KSW
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2007, 2:27
Lokalizacja: DW
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 30 maja 2007, 9:19

Skoro dalej zamierzasz studiować, to możesz odbywać u kuratorów praktyki studenckie ... czegoś takiego jak staż nie ma... kiedyś byli stażyści, na podstawie poprzednio obowiązującego nas rozporządzenia, obecnie mamy aplikantów, a tutaj żeby się dostać trzeba mieć przede wszystkim tytuł mgr, którego nie posiadasz... ewentualnie pomyśl na kuratorem społecznym .... pozdrawiam
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kriza » 31 maja 2007, 21:53

Witam,
....a nie możesz starać się o funkcję kuratora społecznego u siebie,do tego nie trzeba mieć tytułu magistra a zorientujesz się,czy taka praca Cię interesuje i czy się w niej odnajdziesz.
Pozdrawiam
kriza
 
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2007, 11:07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości