Hurra! Są już wyniki!

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: elfaf » 15 wrz 2007, 16:07

Witaj, dobrze zorientowany w temacie i nie tylko, Jurku :)
Pozwolę sobie w imieniu ,,Nowych", czyli nas - raczkujących aplikantów podziękować za miłe słowa ;) ¦lubowanie juz za nami, a przed nami ciężka, jak nam obiecano, praca.
Z całej naszej ,,14" wywędruję wprawdzie najdalej (pozdrawiam Brodnicę!!!), ale przecież to cel jest najważniejszy a nie droga do niego :) Poza tym, jak stwierdziła moja koleżanka : ,,jeśli jesteś dobra piłka, to im mocniej/dalej Cię kopną, tym wyżej się wzniesiesz.

Pozdrawiam całe grono tegorocznych aplikantów!!!
,,Nec me pudet fateri nescire, quod nesciam" Cyceron
elfaf
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:15
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: represja » 18 wrz 2007, 18:37

Po pierwsze na aplikacji nie dawaj się wykorzystywać!
Po drugie pamiętaj, że im więcej pytasz patrona tym większe masz szanse aby dobrze wypaść na egzaminie.
Po trzecie otwórz już dzisiaj kodeks i ucz się codziennie, bo wbrew pozorom i wbrew temu co możesz usłyszeć w tej pracy przepisów które musisz znać jest mnóstwo.
Po czwarte powodzenia.
represja
 

Postautor: mszaba » 18 wrz 2007, 19:47

hmmmm, ja dziś dowiedziałam sie, ze przeszłam przez etap pierwszy kwalifikacji, a w czwartek kolejny:)trzymajcie kciuki może to właśnie na mnie czeka ciepła posadka w sadzie:)
MONISIA
mszaba
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:05
Lokalizacja: WARSZAWA
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Natalie » 19 wrz 2007, 18:50

hmmm... ciepła posadka w Sądzie.... wczoraj odwoziłam trójkę małoletnich do domu dziecka... bez komentarza. Jeżeli ktoś tę pracę nazywa ciepłą posadką to niech sobie już daruje ten drugi etap. Mimo wszystko ciepło pozdrawiam.
I wilk syty i Manchester City
Natalie
 
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: legus » 19 wrz 2007, 22:12

Ech...Natalie- kuratorko o ślicznym nicku...chyba odrobinę przesadzasz. Przecież praca kuratora to strasznie fajna sprawa! Masz duże biurko, długopis, brulion i kodeksy, do tego komputer (niektórzy mają nawet przenośny!). Studiujesz sobie przepisy, czasami sporządzisz jakieś pismo a Twoi podopieczni pchają się do Ciebie drzwiami i oknami! No to jak to w końcu nazwać inaczej jak nie "ciepłą posadką"? A jakaś praca w terenie, intensywne, działania o charakterze resocjalizacyjnym, diagnostycznym i kontolnym realizowane w środowisku osób, które mają, szeroko pojęte, problemy życiowe to już raczej nie jest domena kuratora sądowego. Albo takie odwożenie dzieci, a wcześniej ich zabieranie od rodziców...phhhiii..kaszka z mlekiem,
Moje kciuki (na prośbę mszaby) nie potrafią się zacisnąć...i głowa już mnie rozbolała...
raz pod wozem, raz pod wozem.
legus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:47
Lokalizacja: iława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 19 wrz 2007, 23:18

mszaba mnie rozbawiła. Przynajmniej wali prosto z mostu.
represja
 

Postautor: kesey » 20 wrz 2007, 0:06

Klubowy fotel, cygaro, akademickie dyskusje o pracy z indywidualnym przypadkiem, tu pieczątka, tam parafka, w międzyczasie jakaś konferencja i wykład- chyba zostanę kuratorem.
Co ... niby już jestem :shock:
Przepraszam, nie wiedziałem :oops:
Myślałem, że strażakiem. W końcu to też "ciepła" posadka (czasem nawet dosłownie).
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: jurek » 21 wrz 2008, 17:04

No i czas biegnie i biegnie nieubłaganie w tym miejscu chciałbym złożyć wszystkim już byłym aplikantom okręgu toruńskiego a obecnie Kuratorom Zawodowym najserdeczniejsze życzenia.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: elfaf » 29 wrz 2008, 22:29

:) jako że zapoczątkowałam temat niniejszy, pozwolę sobie również go zakończyć;) aplikacja, kolokwia, egzamin...to już historia...od 2 tygodni jestem kuratorem zawodowym, poza biurkiem dostałam stos akt,wywiadów i ...dopiero teraz widzę ile pracy jeszcze przede mną;)
najważniejsze, że zapału i chęci do ciągłego kształcenia się mam w sobie sporo:)

otóż, podsumowując, to był trudny rok, pełen pracy, nauki, wymagający wielu wyrzeczeń, wiążący się z licznymi niewygodami (te 70 km w jedną stronę do sądu gdzie odbywałam aplikację) ALE.... BY£O WARTO!!!!!!:):)
Dziękuję wszystkim, którzy choć w najdrobniejszym stopniu przyczynili sie do tego, że mogłam dołączyć do szacownego grona kuratorów zawodowych:)
ps. A do forum mam wielki sentyment...;) to właśnie tu ,,połknęłam"bakcyla, jeszcze jako kurator społeczny...:)
,,Nec me pudet fateri nescire, quod nesciam" Cyceron
elfaf
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2007, 14:15
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron