Kurator sądowy pare pytań

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: tomek » 12 wrz 2007, 20:59

Witam!! Nie analizując kto ma rację, bądź jej nie ma, ponieważ nie o to tu chodzi (jeszcze nie zauważyłem, by ktoś, kogoś przekonał), zwracam uwagę tylko na jeden aspekt sprawy. Prześledźcie proszę o ile wzrosły od czasu wejścia w życie ustawy nasze zarobki. Podpowiem, że w tym roku wcale. I kto zagwarantuje wzrost kwoty bazowej w kolejnych latach?? Nie jestem zwolennikiem patrzenia na naszą pracę przez pryzmat kasy, ponieważ można wówczas "zgubić" naszych podopiecznych, jednak przychylę się do głosu, że kurator powinien mieć odpowiednio wyposażone stanowisko pracy. Co do jazdy w teren parami to pewnie fajna rzecz, jednak w większych miastach trudno łączyć tereny dorosłych z rodzinnymi, a co za tym idzie wspomniany wspólny wyjazd. Dodam jeszcze, że moja gmina gdzie mam teren jest fatalna pod względem dojazdu i rodzaju nawierzchni. Najczęściej jadę przez lasy, grzęznąc w piachu, lub dwoma śladami przez pole. Nie narzekam, gdyż jestem urodzonym optymistą, choć optymizm czasami pryska, gdy niszczę własny samochód (do używania którego w zasadzie nie jestem prawnie zobligowany) w drodze na wywiad. Poza tym mówimy tu o lecie a co z zimą?
Na koniec jedno zdanie - inaczej będą odbierać wysokość naszych zarobków kuratorzy z małych miast a inaczej z dużych, ponieważ jest różnica w kosztach życia i tu i tam. Ceny paliwa, biletów komunikacji miejskiej i inne zasadniczo przecież się różnią.
P.S. Natalie, chyba skorzystam z oferty i przyjadę póki jeszcze przynajmniej teoretycznie lato :D Pozdrawiam
tomek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2006, 21:27
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kesey » 12 wrz 2007, 23:47

Zaintrygowałeś mnie Represja- o co chodzi z tym nakazem studiów uzupełniających i co według Waszej KO mają one uzupełniać (zwłaszcza w kontekście wspomnianej przez Ciebie grafiki komputerowej), poza teczką z kwitami :shock:
Nie wyśmiewam Natalie wspólnych wyjazdów w teren (może w niektórych przypadkach da się to zsynchronizować), choć wspomniałem, iż jest to dla mnie pomysł abstrakcyjny. 80% referatu na którym pracuję leży na terenie gminy, którą obsługuję sam jako kurator rodzinny (mając tam nadzory osobiste), podówczas gdy w zespole dorosłym ten sam teren jest obsługiwany przez trzech a w porywach czterech kuratorów zawodowych, którzy tamtejsze dozory powierzają kuratorom społecznym. W efekcie teren, w którym spędzam przeciętnie trzy, cztery dni każdego tygodnia, jest odwiedzany przez każdego z "dorosłych"kolegów i koleżanek przez trzy, może cztery popołudnia w miesiącu. Chyba nieco trudno byłoby nam się dopasować i zgrać czasowo :wink:
Chociaż ten kawałek z parą mieszaną zabrzmiał ... hmm ... kusząco :oops: ... obiecująco :roll: a wapienne skałki na Jurze też mają swój urok o zachodzie słońca :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: represja » 13 wrz 2007, 11:47

K. O. od dawna nalegał żebym podjął jakieś studia, więc podjąłem. Dlaczego taki kierunek? bo interesuje się tym, a nie wiadomo co będzie za kilka lat. Może wszyscy z forumowiczów mają plan pracować w zawodzie kuratora do 65 roku życia, ale ja raczej nie mam takiej motywacji.
A od naczelnej pewno oberwę i to mocno.
represja
 

Postautor: Natalie » 13 wrz 2007, 18:11

A ten biedny Barteczek / student, który rozpoczął tę dyskusję/ chyba już nie chce zostać kuratorem... Zamilkł. Pozdrawiam.
I wilk syty i Manchester City
Natalie
 
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2006, 21:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 13 wrz 2007, 18:12

bo słabo umotywowany był.
represja
 

Postautor: legus » 13 wrz 2007, 19:21

Na moje zdecydował się zostać murarzem...widziałem jego post (podobnej treści jak tutaj) na forum dla murarzy!
raz pod wozem, raz pod wozem.
legus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:47
Lokalizacja: iława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: losica1 » 13 wrz 2007, 20:16

A dyskusja jak wąż wiła sie w jedna i w drugą stronę. :D Czasem trzeba się jednak dobrze zastanowić na wyborem zawodu. Mam nadzieję że nasz biedny Bartek :shock: nie zniechęcił się i podejmie trud pracy z drugim człowiekiem, a swoja drogą my jesteśmy nieszkodliwi :twisted: (teoretycznie) ale praca z dozorowanym/nadzorowanym to juz inna bajka. SZANUJ KURATORA SWEGO MO¯ESZ MIEÆ GORSZEGO... :lol: [/b]
Awatar użytkownika
losica1
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:02
Lokalizacja: gdzieś w Polsce
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 14 wrz 2007, 1:48

Represja a te nagabywania o dodatkowe studia to tylko sugestie w stronę Twojej osoby, czy też bardziej ogólna tendencja :?: Czym KO to uzasadniała i jakich subtelnych argumentów zechciała użyć, że postanowiłeś się zastosować, choć w tak opaczny, ale w moim odczuciu, adekwatny do żądań sposób :?:
Faktycznie jesteśmy nieszkodliwi a nawet ostre dyskusje kończymy z uśmiechem na twarzy ... bez niepotrzebnej złośliwości (prawda Legus :?:) :wink:
Pozdrawiam :D
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: legus » 14 wrz 2007, 11:36

Jasne Kesey, jasne, żadnej złośliwości! czasami tylko jakiś żarcik...pozdrawiam!
raz pod wozem, raz pod wozem.
legus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:47
Lokalizacja: iława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 14 wrz 2007, 15:00

Pani K. O. czyta to forum, więc jak się dowie co studiuję to skojarzy mnie z "represją" i pewno będę musiał się tłumaczyć:) A że z wykształcenia jestem prawnikiem, to oznacza, że prawdopodobnie nie jestem dobrym kuratorem.
represja
 

Poprzednia

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość