karalnosc a kurator spoleczny

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

karalnosc a kurator spoleczny

Postautor: nobody. » 26 wrz 2007, 19:35

nie wiedzialem gdzie zamiescic temat, wiec w razie problemow prosze modow o przeniesienie. mam takie male pytanie. otoz jestem wlasnie na stazu (z urzedu pracy) w sadzie i chce dodatkowo zostac kuratorem spolecznym. i tu nastepuej problem bo mam za soba przeszlosc karna. rok temu mialem sprawe w wydziale karnym SR za jazde na rowerze pod wplywem alkoholu. dostalem kare grzywny, na rok zakaz poruszania sie pojazdami mechanicznymi i jednosladowymi. w ubiegly piatek minal rok. wiec moje pytanie brzmi: czy moge starac sie o posade kuratora spolecznego? czy musze czekac 5 lat na wyczyszczenie kartoteki w SO?
nobody.
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2007, 19:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Karalność kandydata na kuratora spoŁecznego

Postautor: 220525 » 27 wrz 2007, 19:43

Niestety nie możesz w tej chwili ubiegać się o funkcję kuratora społecznego, ponieważ jednym z wymagań jest to, aby kandydat był osobą niekaraną. Jeżeli zostałeś skazany na karę grzywny to kara ta ulegnie zatarciu dopiero po 5 latach (skazanie zostanie wykreślone z Krajowego Rejestru Karnego). Pozostaje Ci jeszcze możliwość starania się o wcześniejsze zatarcie skazania, ale to i tak niewcześniej niż po 3 latach. Także życzę cierpliwości ! :?
KK
220525
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość