Kto może zostać kuratorem zawodowym

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kto może zostać kuratorem zawodowym

Postautor: kesey » 27 paź 2007, 3:59

Art. 5.
1. Kuratorem zawodowym może być mianowany ten, kto:
1) posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
2) jest nieskazitelnego charakteru,
3) jest zdolny ze względu na stan zdrowia do pełnienia obowiązków kuratora zawodowego,
4) ukończył wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogicznopsychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogicznopsychologicznych,
socjologicznych lub prawnych,
5) odbył aplikację kuratorską,
6) zdał egzamin kuratorski.
2. Minister Sprawiedliwości, na wniosek prezesa sądu okręgowego, może, w szczególnie uzasadnionych wypadkach, zwolnić od obowiązku odbycia aplikacji
kuratorskiej i złożenia egzaminu kuratorskiego.
3. Do określania stanu zdrowia wymaganego do podjęcia obowiązków kuratora zawodowego lub aplikanta kuratorskiego stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące przeprowadzania badań kandydatów do objęcia urzędu sędziego.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Kto może zostać kuratorem zawodowym

Postautor: Izz » 31 sty 2014, 0:32

Kończę w tym roku studia na kierunku NAUKI O RODZINIE (mgr), czy po tych studiach mam szansę na pracę jako kurator zawodowy? Pytam, bo ustawa dosyć ogólnie to ujęła, a chciałabym mieć pewność.
Proszę o rzetelne informacje..

Za ten post autor Izz otrzymał podziękowanie od
SoniaZuch(25 mar 2015, 21:36)
Ocena:4%
 
Izz
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, 0:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

jak zostać kuratorem

Postautor: spokojna » 26 cze 2014, 21:04

Kochani!
Mam prośbę, proszę o odpowiedź - od 17 lat jestem kuratorem społecznym; skończyłam administrację; chciałabym zostać kuratorem zawodowym.
moje pytanie: jakie studia podyplomowe muszę zrobić, bo myślę że po administracji nie mogę rozpocząć aplikacji
jeżeli mam coś uzupełnić to najlepiej co i gdzie; myślę o Poznaniu bo tam mam najbliżej :)
proszę pomóżcie mi doradzić :)

Uwaga moderatora:
Witaj. temat przeniosłam do właściwego działu i przyłączyłam do istniejącego tematu. ultima
spokojna
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2014, 17:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kto może zostać kuratorem zawodowym

Postautor: Tadeusz406 » 06 sie 2014, 18:40

Art. 5 punkt 4 ustawy o kuratorach sądowych jest dla mnie nie jasny. Proszę o wyjaśnienie. Podrawiam
Tadeusz406
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014, 18:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości