Dla zainteresowanych aplikacją kuratorską

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Orange » 09 maja 2010, 23:07

Ja zanosiłam cv i list motywacyjny (w którym pisałam dlaczego chcę podjąć tę pracę i dlaczego się, do niej "nadaję" :)
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: anda » 09 maja 2010, 23:14

aha, dzięki...
nie wiem, czy u ciebie na egzaminie aplikacyjnym, oprócz testu było zagadnienie do opracowania. czy to było coś w rodz. napisania diagnozy, wywiadu....?
anda
 
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 09 maja 2010, 23:19

Był tylko test, potem dla "wybrańców" rozmowa kwalifikacyjna.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: anda » 06 cze 2010, 22:14

---------- 22:27 09.05.2010 ----------

aha, ok. bardzo dziękuję za pomoc i szybką odpowiedź:)

---------- 21:14 06.06.2010 ----------

no i po pisemnym, we wtorek mam ustny, z tego samego zakresu co pisemny, oj nie wiem co sie będzie działo?????
dygoczę ze strachu!!!
anda
 
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 07 cze 2010, 10:04

Ando!
Przeszłaś przez pierwsze sito eliminacji. Pozostało już tylko jedno...
"Co się będzie działo?" Wejdziesz do sali/pokoju, w którym przywitasz się z Szanowną Komisją Egzaminacyjną, usiądziesz i poczekasz na pytania, na które oczywiście znasz odpowiedź!...
Jak uważasz - dygotanie ze strachu będzie pomocne? W jaki sposób wpłynie ono na jakość Twojej wypowiedzi, na wrażania szacownej Komisji o Twojej osobie?

Nieśmiało przypomnę o pierwszym prawie Yerkesa-Dodsona - może warto obniżyć temperaturę zanim termometr pęknie :?: :!:
Powodzenia - nadal trzymam kciuki :wink:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: anda » 23 cze 2010, 15:36

za wszystko dziękuję, może spróbuję znów.:)
anda
 
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Smętek » 01 paź 2010, 19:43

Witam
Mam parę pytań- czy egzamin na aplikację odbywa się w każdym okręgu co roku( tak jest np w przypadku aplikacji w okręgowych radach adwokackich) czy też wiąże się to bardziej z decyzją prezesa SO podyktowaną zapotrzebowaniem na kandydatów(które np. w danym roku może być na poziomie zerowym). Jeśli odbywa się co roku to czy jest przewidziany stały termin (czy pod tym względem jest ujednolicenie w skali kraju) czy podobnie jak co do charakteru pytań decyzja należy do uznania komisji?Interesuje mnie także czy ukończenie aplikacji w danym okręgu gwarantuje znalezienie w nim zatrudnienia. Dziękuje za wszelkie informacje.
Smętek
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 01 paź 2010, 23:25

Smętek pisze:Witam
Mam parę pytań- czy egzamin na aplikację odbywa się w każdym okręgu co roku( tak jest np w przypadku aplikacji w okręgowych radach adwokackich) czy też wiąże się to bardziej z decyzją prezesa SO podyktowaną zapotrzebowaniem na kandydatów(które np. w danym roku może być na poziomie zerowym). Jeśli odbywa się co roku to czy jest przewidziany stały termin (czy pod tym względem jest ujednolicenie w skali kraju) czy podobnie jak co do charakteru pytań decyzja należy do uznania komisji?Interesuje mnie także czy ukończenie aplikacji w danym okręgu gwarantuje znalezienie w nim zatrudnienia. Dziękuje za wszelkie informacje.


ad.1 Wiąże się bardziej, lecz nie z decyzją prezesa SO, lecz z przyznaniem przez MS kokretnej liczby etatów do konkretnego okręgu sądowego, warunkowaną właśnie od zapotrzebowania i możliwościami budżetowymi. Może zdarzyć się, że wakaty niweluje się poprzez przesunięcia, roszady, że tak napiszę - wewnątrzkadrowe.

ad.2 Nie ma stałego terminu. Tutaj polecam śledzić ogłoszenia, informacje na stronie internetowej interesującego Cię sądu okręgowego.

ad.2 pozytywne ukończenie aplikacji, nie gwarantuje z automatu zatrudnienia.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Smętek » 04 paź 2010, 11:51

Bardzo dziękuję za info, pozdrawiam.
Smętek
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Katasza » 31 mar 2011, 19:12

Witam serdecznie
Zdaję w tym roku egzamin na aplikację kuratorską w Sądzie Okręgowym w £odzi. Przeszłam pomyślnie pierwszy etap czyli egzamin pisemny. Teraz czeka mnie egzamin ustny. Moje pytanie dotyczy stopnia abstrakcyjności pytań. Wiem, że losuje się zestaw 3 pytań na które trzeba odpowiedzieć. Zakres materiału był podany w ogłoszeniu o aplikacji. Czy ktoś orientuje się jakiego rodzaju pytań można się spodziewać? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Katasza
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2011, 19:07
Lokalizacja: Poland, Łódź
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Postautor: kgb14 » 31 mar 2011, 20:29

Imię , nazwisko ...... reszta jakoś pójdzie :mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: webkurator » 18 lis 2011, 15:17

Czy mając skończony lic. z pedagogiki specjalność: resocjalizacji a mgr z pedagogiki spec. praca socjalna oraz posiadają doświadczenie 2 letnie w reso jest szansa dostac sie na aplikacje kuratorska? Czy wymagane jest pełne wykształcenie wyższe mgr z resocjalizacji?
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Grease » 18 lis 2011, 16:20

Witam i zachęcam do przeczytania naszej ustawy o kuratorach sądowych - bez problemu dostępną w internecie :) Znikną wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 18 lis 2011, 20:09

Grease pisze:Witam i zachęcam do przeczytania naszej ustawy o kuratorach sądowych - bez problemu dostępną w internecie :) Znikną wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
No, Justynka (Grease), to klasyczna wędka zamiast ryby.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: tulipanna555 » 18 lis 2011, 20:48

Ja powiem tak, zazwyczaj, gdy ogłaszany jest konkurs na aplikację to przewidziany jest dla tej osoby etat. Nie słyszałam, żeby zdarzyło sie inaczej a sama wcale nie tak dawno przechodziłam przez to sito. W związku z wstrzymaniem etatyzacji, te wolne miejsca które się pojawiają są po kuratorach, którzy przeszli na emeryturę. I założę się, że zakres materiału podany na stronie internetowej nie wyczerpuje ogromu wiedzy jaką trzeba posiadać:P doskonale to pamiętam:P
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron