Społeczny kurator sądowy- wymagania

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Taki » 18 lip 2008, 21:01

Zapytałem. ponieważ w punkcie czwartym jest mowa o możliwości dostępu do akt.
Niedawno poprosiłem w sądzie o udostępnienie akt dozorowanego. W czytelni akt sądowych poinformowano mnie, że jako ,,społeczny" nie mam do tego prawa.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Nabi » 21 lip 2008, 10:30

Omów to zdarzenie ze swoim zawodowym, bo coś tu jest "dziwnego".
U mnie nie było przypadku, żeby społeczny nie mógł mieć wglądu do akt osoby, kótrą ma pod dozorem.
W razie wątpliwości poczytaj ustawy o kuratorach sądowych - zwróć szczególną uwagę na art. 87, pkt 3, który wskazuje na art 9, a w art.9 zwróć uwagę na pkt 4. I masz odpowiedź :lol:
Nabi
 

Postautor: kgb14 » 21 lip 2008, 14:29

Faktycznie bardzo dziwne .
U nas na zebraniu kuratorów społecznych kierownik zespołu wręcz namawiał kuratorów społecznych do korzystania z prawa wglądu w akta .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: ewka » 22 lip 2008, 13:57

art. 174 pkt 5 k.k.w.
ewka
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 lis 2005, 19:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Marta LP » 30 cze 2009, 12:11

Witam, dopiero się zalogowałam, od kilku dni poznaję forum, myślę, że w dobrym wątku zadaję to pytanie -być może banalne, ale "kto pyta, nie błądzi". Mianowicie- co to znaczy, że kandydat na kuratora społecznego czy zawodowego powinien odznaczać się "nieskazitelnym charakterem"? I kto to ocenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Marta LP
 
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2009, 12:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 30 cze 2009, 17:30

to bardzo dobre pytanie - niestety chyba nikt precyzyjnie nie odpowie - zdaje siew projekcie nowej ustawy zostało to zmienione lub całkowicie usunięte .
( jak się mylę to niech ktoś sprawdzi )
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

pomocy

Postautor: pat7 » 09 cze 2011, 14:56

czy to prawda że trzeba mieć ukończone 24 lat żeby zostać kuratorem społecznym??? pomimo tego że jest się mgr i ma się skończone podyplomowe z zakresu profilaktyki i resocjalizacji??
pat7
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2011, 8:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 09 cze 2011, 15:37

Pat7 w pierwszym poście otwierającym ten temat, który jest autorstwa Kesey'a masz wprost wskazane wymagania ustawowe do pełnienia funkcji kuratora społecznego.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: pat7 » 09 cze 2011, 19:54

ok ale tam nie pisze nic o wieku!!
doświadczenie mam bo jestem nauczycielem, studia mam - 2 kierunki filol.germ. i profilaktyka z resocjalizacją i podobno trzyma mnie wiek ??? czy to jest możliwe??
pat7
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2011, 8:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 09 cze 2011, 20:31

No tak, bardziej zrozumiale byłoby, gdyby pisało, że do pełnienia funkcji kuratora społecznego nie trzeba mieć skończone 24 lat ;)

Wybacz za tę ironię, lecz zastanów się, skoro nic nie pisze o wieku, to co to może oznaczać?
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: pat7 » 10 cze 2011, 10:41

ok. to po mojemu nie trzeba miec wieku tylko wykształcenie i doświadczenie. a jakby nie patrzył to jedno i drugie mam. więc nadal nie rozumiem dlaczego w jednym z sadów pani przewodnicząca powiedziała mi, że na razie nie rozpatrzy mojego podania bo nie mam wieku. a przecież w żadnym przepisie nie ma tego zaznaczonego. Przeciez jeżeli na razie nie mają zapotrzebowania to mogła mi to powiedzieć a nie czepiac sie wieku... czy nie tak??
pat7
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2011, 8:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 10 cze 2011, 13:33

Pewnie tak. Weź pod uwagę, że jeśli chodzi o kryterium doświadczenia, to jest to kryterium bardzo ocenne i dające dużą swobodę do interpretacji. Widocznie informując Cię, że jesteś za młoda do pełnienia funkcji kuratora społ., autor miał na myśli, że mimo wszystko tego doświadczenia masz za mało. No, ale to już gdybanie z mojej strony. Who knows? ;) /kto to wie?/
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: pat7 » 11 cze 2011, 16:47

heh, czyli pewnie za te pare miesięcy ( bo tak mi powiedziała) nabiore więcej doświadczenia, ugotuję kilka obiadów więcej dla mojego męża i dojdę do wprawy w kąpaniu mojego dziecka :) hehe :)
pat7
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2011, 8:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Cechowiacek » 11 cze 2011, 17:14

Witam! Od miesiąca starałem się o przyjęcie do zespołu kuratorów jako społeczniak. Co i rusz musiałem poprawiać cv, bo kurier rowerowy, bo sprzedawca, bo barista/kelner, bo nie wypada. Po usunięciu kompromitujących mnie informacji z cv i złożeniu u kierowniczki, ta przypomniała sobie, że jednak pracuję w kawiarni i odrzuciła moje papiery, bo... w kawiarni jest alkohol ( takeij informacji nigdzie nie podałem, poza tym wino- lampka za 20 złotych;) Czy istnieje jakaś instancja odwoławcza, czy mogę skierować skargę do prezesa? Bardzo proszę o odpowiedź.
Cechowiacek
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2011, 22:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 11 cze 2011, 18:35

pisać można zawsze ..... ale bardzo wątpię czy będzie zmiana decyzji .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron