nabór 2008 w wielkopolsce

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

nabór 2008 w wielkopolsce

Postautor: milkas » 01 cze 2008, 11:59

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy w tym roku jest (lub już był) nabór na aplikacje kuratorskie w wielkopolsce (konkretnie chodzi o Poznań)?

Rozumiem, że należy należy złożyć podanie do Prezesa SO? Studia magisterskie mam ukończone do tego dodatkowo dwuletni staż w jednostce penitencjarnej.

Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Pierwsza wskazówka- może niezbyt na temat. Posty należy zamieszczać we właściwych działach. Dlatego też, ten przenoszę gdzie jego miejsce. kesey
milkas
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2008, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: bachus » 02 cze 2008, 11:19

bachus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2005, 12:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: milkas » 01 lip 2008, 16:58

---------- 19:44 03.06.2008 ----------

Przepraszam kesey ale myślałam, że tutwsj piszą tylko studenci a ja już niestety po.

bachus dzięki za linka. To już widziałam. Myślałam, że wiecie coś nowego.

---------- 15:58 01.07.2008 ----------

Witam ponownie. Postanowiłam spróbować najpierw swoich sił jako kurator społeczny. Jednak czytając wasze wypowiedzi zauważyłam, że kuratorem społecznym można być "całe życie". Myslałam, że dzięki temu doświadczeniu będzie łatwiej uzyskać aplikacje na kuratora zawodowego. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Pozdrawiam
milkas
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2008, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: przemalski » 03 lip 2008, 9:38

Oficjalnie nie. Ale na egzaminie kwalifikacyjnym zarówno w Gliwicach jak i w Katowicach padło pytanie "Jakie jest pana doświadczenie w pracy opiekuńczo - resocjalizacyjnej? I tu cię mają, bo wiadomo, że jak ktoś był społcznym to o tym wspomni i od razu ma więcej punktów za tą odpowiedź.
Poza tym wydaje mi się, że taka funkcja pozwoli poznać praktyczną stronę zawodu, sprawdzi twoje predyspozycje, a i na egzaminie dodatkowa praktyczna wiedza bardzo się przyda.
przemalski
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2008, 8:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: milkas » 21 lis 2008, 12:40

Witajcie ponownie.
Po raz kolejny muszę się zwrócić do Was o pomoc. Poszukuję kursu na mediatora sądowego w Poznaniu lub bliskiej okolicy. Niestety w siecie wielkopolska jest dość słabo reprezentowana w tej kwestii. Proszę o jakieś namiary, wskazówki, informację.

Pozdrawiam
Milka
milkas
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2008, 11:53
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość