Kuratorzy!

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Kuratorzy!

Postautor: mario » 24 lis 2005, 3:06

Od niedawna zalogowany jestem na naszym forum. W służbie jestem od 9 lat, 8 w rodzinnym a obecnie w karnym. Sporo czytam zpytań i postów, czesem ze zwyczjnej ciekowaości, może coś się przyda. Niestety często przebiją tu przemądzrzalstwo i wzajemne obrażanie się. Jest to niestety żałosne i niezdrowe.

Mimo obowiązującego ustawodastwa sądy mają różną praktykę w swoim orzecznictwie i wytykanie sobie od "głupi i głupszy" nie świadczy o nas najlepiej, jako o gupie zawodowej. Nie wspominam tu nawet o kodeksie ektyki.

Trochę szacunku dla samych siebie!!!
:wink:
mario
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2005, 9:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kuratorzy!

Postautor: BartK » 24 lis 2005, 10:29

Może admin przeniesię ten wątek, ponieważ nie pasuje do działu "Chcę zostac kuratorem..." Proponuję dział "Dzień dobry" albo mozna też otworzyć nowy dział "Zerwane więzi", gdzie kuratorzy będą sie nawzajem przepraszali, za
mario pisze:wzajemne obrażanie się
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: grzegorz » 24 lis 2005, 10:57

no i niestety Bartłomiej potwierdził wszystko to co Mario zauważył, ja również uważam, że forum powinno spełniać funkcję polegajacą na wymianie uwag na temat doswiadczeń w pracy a nie na ciągłym krytykowaniu jedni drugich
grzegorz
 
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2005, 9:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: grzegorz » 24 lis 2005, 11:03

Drogi Bartłomieju sądzę, że Mario dlatego umieścił swój post w dziale "Chcę zostać kuratorem", gdyż denerwują go uwagi tzw. "doświadczonych" kuratorów, którzy pozjadali wszystkie rozumy, a na proste pytania: "Jak mogę zostać kuratorem ?" odpowiadają niejednokrotnie drwiąc z osób, które w/w pytanie zadały, nie wiem czy to starch czy zwykła przemądrzałość. na szczęście osób tych nie jest aż tak wiele.
Pozdrawiam
grzegorz
 
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2005, 9:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: xam » 24 lis 2005, 15:18

I o to mi chodziło ! Nareszcie ktoś nawiązał do zadufanych w sobie braci kuratorskiej !
Z pozdrowieniami
xam
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2005, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: goja » 25 lis 2005, 20:58

Witam kuratorów i Wszystkich zainteresowanych tym zawodem.
Powstanie strony stowarzyszenia kuratorow i forum dyskusyjnego było potrzebne i oczekiwane wsrod tej grupy zawodowej.
Ale czy spełania te oczekiwania.
ja sama niekiedy mam obawy poruszyć jakis temat, zabrać glos... bo odpowiedzią będzie ocena , krytyka, wytykanie braku wiedzy itp. A jest parę osob na forum czy to są kuratorzy to nie wiem ,ktorzy tylko czekają na taką okazje, aby pouczyc,zadrwic ,dać obrazliwą odpowiedz.
A chyba nie o to chodzi... Myślę , ze moje obawy podzielają inni kuratorzy , bo zalogowanych na forum jest ponad 300 osób ,a posty pisze kilka-naście, a reszta tylko czyta.
Forum jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, uczenia się czegoś ,pomagania sobie a nawet wspierania wzajemnego. Większość osob na forum tak do tego podchodzi i tym osobom za rzetelne informacje i chęc pomocy dziekuje.
Zycze wszystkim "owocnych''dyskusji i zeby forum właściwie sie rozwijało.Pozdrawiam.
'
goja
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 55
Rejestracja: 18 maja 2005, 19:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości