sygnatura akt

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

sygnatura akt

Postautor: anulka » 11 lut 2009, 18:43

Witam, jestem studentką 3-go roku resocjalizcji i potrzebuję sygnatury akt kuratorów karnych i co oznaczają. będę wdzięczna za każdą odpowiedź i z góry dziękuję

Najlepiej jest zaczynać od wyboru właściwego działu na forum. Temat przenoszę. Bartłomiej
anulka
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2009, 18:34
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Sygnatura akt

Postautor: Adam » 11 lut 2009, 19:31

Na początku mała poprawka, a mianowicie kuratorzy jak to napisałaś "karni" określani są wg ustawy kuratorami dla dorosłych. Odnośnie sygnatury akt, to na przykładzie VIII K 123/02 VIII K(oznacza dany wydział karny sądu, czyli VIII wydział K - karny) 123 (kolejny numer sprawy wpisany do repertorium) 02 (rok, w którym wpłynęła do sądu dana sprawa).
Adam
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 14 lis 2005, 23:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 11 lut 2009, 21:45

Adam podałeś wytłumaczenie sygnatury wyroków , mi sie wydaje , że anulce chodziło o sygnatury spraw prowadzonych przez kuratora w zespole .

anulka - napisze co i jak .

Pamiętaj jednak , ze kurator nie ma akt sprawy tylko teczkę dozoru lub jak kto woli , akta zastępcze co nie jest tożsame z aktami głównymi znajdującymi się w sekcji wykonawczej , w wydziale grodzkim , karnym .

akta .

O ( łamane przez kolejny nr i rok ) np. O 175/09

Wyrok w zawieszeniu z nałożonym obowiązkiem do wykonania z art 72 kk

Kow ( kolejny nr i łamany przez rok ) np. Kow 175/09

Kara ograniczenia wolności może być z dodatkiem D czyli z nałożonym dozorem kuratora lub możne być z dodatkową syg. Wog czyli kara ograniczenia wolności która wcześniej była grzywną . Zamieniono po prostu grzywnę na kare ograniczenia wolności . Jest jeszcze sporo akt pod dawna sygnaturą Wo . Jest to to samo np Wo 175/06/200 oznacza to kara ograniczenia wolności pierwszy nr z sekcji wykonawczej , rok , i nr kolejny w kontrolce zespołu.

Doz ( nr kolejny łamany przez rok ) np Doz 175/09

Sprawa typowo dozorowa . Człowiek oddany pod dozór kuratora sądowego . Jest jeszcze bardzo dużo akt pod stara sygnaturą po prostu D . np D 175/06/200 ( wyjaśnienei analogicznie do WO )

Jest również jeszcze sporo spraw po syg. np IVD . Oznaczają one warunkowo zwolnionych z ZK . Przy czym nr poprzedzający oznacza wydział penitencjarny dla danego sądu okręgowego - może to być V , VII itp.

Obecnie akta warunkowo zwolnionych z ZK wpisywane są również pod sygnaturą Doz z tym , ze na aktach dopisuje sie drugą sygnaturę właśnie np IVD 175/07

Pisałem jak zwykle własnymi słowami - może ktoś Ci tu da jakiś przedruk z odpowiedniego rozporządzenia w tej sprawie albo ktoś uzupełni jeśli coś pominąłem .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Ultima » 11 lut 2009, 21:51

Witam, więcej szczegółów w:
ZARZ¡DZENIE Nr 81/03/DO
MINISTRA SPRAWIEDLIWO¦CI
z dnia 12 grudnia 2003 r.
w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych
oraz innych działów administracji sądowej (z późniejszymi zmianami)

od strony 135
wersja ujednolicona na stronie MS:
http://www.ms.gov.pl/organizacja/zarzMS ... 122008.pdf

Tak jak napisał przedmówca - starsze sprawy posiadają jeszcze inne sygnatury, które nadal są aktualne i były uregulowane w starszych wersjach zarządzenia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: BartK » 11 lut 2009, 21:54

kgb14 pisze:
Kow ( kolejny nr i łamany przez rok ) np. Kow 175/09



Obecnie "Kkow" - to najważniejsza uwaga. Resztę można wyczytać w zarządzeniu wskazanym przez ultima. W końcu na studiach nie ma tak łatwo :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 11 lut 2009, 22:39

No fakt - znowu zmiana Kow - nie mamy nawet jeszcze odpowiednich kontrolek a dziś trafiły do mnie następne 2 sprawy Kow :D - a nie KKow wiec o tym zapomniałem :lol:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 14 lut 2009, 22:27

kgb14 pisze:(...)
Wog czyli kara ograniczenia wolności która wcześniej była grzywną . Zamieniono po prostu grzywnę na kare ograniczenia wolności.
(...)


Nie ma czegość takiego, jak kara ograniczenia wolności za karę grzywny. Kara ograniczenia wolności, to kara ograniczenia wolności i już. Może ona być z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne lub z potrąceniami z wynagrodzenia za pracę.

Tą zastępczą formą kary grzywny, o której piszesz, jest praca społecznie użyteczna wobec której stosuje się niektóre przepisy dot. kary ow - vide art. 45 par 2 kkw.
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 14 lut 2009, 22:36

co nie zmienia faktu , że tu i tu należy podwinąć rękawy i kosić trawę lub odgarniać śnieg :wink: - masz oczywiście rację - pisałem w uproszczeniu .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 15 lut 2009, 11:50

kgb14 pisze:co nie zmienia faktu , że tu i tu należy podwinąć rękawy i kosić trawę lub odgarniać śnieg :wink: - masz oczywiście rację - pisałem w uproszczeniu .


No nie zawsze, bo kara ow nie zawsze musi wiązać się z pracami społecznymi... mogą być owe potrącenia z wynagrodzenia.
Nadto Kgb14 nie zapominaj, że odpowiadasz osobie, która może nie być w ogóle w temacie i nie rozumieć drogi na skróty... ;)
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kgb14 » 15 lut 2009, 12:42

Aurelius - oczywiście - muszę pisać precyzyjniej .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] i 4 gości