Praca magisterska, współpraca kuratora społecznego

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: Praca magisterska, wspóŁpraca kuratora spoŁecznego

Postautor: kael » 14 lut 2009, 0:55

---------- 23:49 13.02.2009 ----------

Witam, mam pytanie do kuratorów społecznych dla dorosłych. obecnie piszę prace magisterką i mam problem z podrozdziałem instytucje wspomagające pracę kuratora społecznego dla dorosłych, literatury na ten temat jest stosunkowo mało, kłopot mam z charakterystyką współpracy z komornikiem sądowym. Proszę o przybliżenie mi tej relacji jak również przykłady instytucji niezbędnych i pomocnych dla kuratora prowadzącego dozór, z góry bardzo dziękuje;)

---------- 23:55 ----------

kael pisze:Witam, mam pytanie do kuratorów społecznych dla dorosłych. obecnie piszę prace magisterką i mam problem z podrozdziałem instytucje wspomagające pracę kuratora społecznego dla dorosłych, literatury na ten temat jest stosunkowo mało, kłopot mam z charakterystyką współpracy z komornikiem sądowym. Proszę o przybliżenie mi tej relacji jak również przykłady instytucji niezbędnych i pomocnych dla kuratora prowadzącego dozór, z góry bardzo dziękuje;)
kael
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2009, 0:30
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 14 lut 2009, 1:05

współpraca kuratora społecznego dla dorosłych i komornika - czy aby na pewno zadajesz właściwe pytanie.
sprawdź najpierw co to jest kurator zawodowy i społeczny.

ja nie bardzo widzę na czym miałaby polegać współpraca między komornikiem i kuratorem z wyjątkiem takiej , ze oboje udzielają sobie niezbędnych informacji . Dodam , że raczej to komornik po prostu odpowiada na pismo kuratora dot. wys jakiejś tam zaległości za alimenty lub nie zapłaconego czegoś tam innego , zdarza się , że komornik nas pyta czy powadzone jest postępowanie wykonawcze wobec jakiegoś skazanego , ewentualnie czy znamy adres pobytu ...

ale tak jak Ty pytasz to nie bardzo umiem odpowiedzieć - komornik sądowy zapewne odpowiada na podobne pytania kuratora społecznego jeśli ten się u niego stawi.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kael » 14 lut 2009, 1:16

dziękuje za odpowiedź, podobne miałam odczucia co do takowej współpracy, a jeśli mogłabym prosić o wskazanie wspomagających instytucji? Napewno policja, dzielnicowy, mops, gops, poradnie odwykowe, kluby AA a czy coś więcej mógłbyś mi polecić?
kael
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2009, 0:30
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kate » 14 lut 2009, 12:24

witam, może jeszccze gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, poradnia psychiatryczna, różnego typu stowarzyszenia działające w lokalnym terenie i wspomagające osoby znajdujące się w ubóstwie.

pozdrawiam;)
Awatar użytkownika
Kate
 
Posty: 89
Rejestracja: 28 wrz 2006, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kael » 14 lut 2009, 13:17

---------- 11:55 14.02.2009 ----------

dziękuje za wskazówki
pozdrawiam;)

---------- 12:17 ----------

Kto pyta nie błądzi.Więc może i w tym zagadnieniu otrzymam pomoc ( mam nadzieję) jakie problemy spotykają kuratorów w wykonywanej pracy?

P.S Bardzo dziękuje za odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania

---------- 12:17 ----------

Kto pyta nie błądzi.Więc może i w tym zagadnieniu otrzymam pomoc ( mam nadzieję) jakie problemy spotykają kuratorów w wykonywanej pracy?

P.S Bardzo dziękuje za odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania
kael
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2009, 0:30
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: recarep » 07 mar 2009, 20:17

co do kuratorów społecznych dla dorosłych to za bardzo ci nie pomoge, ale skoro piszesz praca bedzie na temat "poradni odwykowych, klubów AA" itp

to moze zainteresuje cie gotowa juz praca o alkoholizmie, ktora znalazlem tutaj:

http://rodzinia-alkoholowa.eprace.edu.pl/spis_tresci.html

pozdrawia
Marcin
recarep
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2009, 20:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kael » 19 kwie 2009, 22:46

Witam, mam pytanie do kuratorów społecznych, głównym celem mojej pracy badawczej jest określenie poziomu efektywności pracy kuratora społecznego w resocjalizacji dorosłych?

Poszukiwałam w literaturze określeń poziomu tej efektywności, jednak tylko pojawiała się recydywa, jako zjawisko mierzące działalność kuratora społecznego.

Może wskazalibyście mi inne określenia, bądź literaturę odnoszącą się do tego problemu;)
kael
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2009, 0:30
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 21 kwie 2009, 0:14

Zacznij może od sformułowania własnych założeń w zakresie określenia kryteriów tej efektywności, gdyż w odniesieniu do kurateli każdy może mierzyć efektywność swoją miarą: ilością złożonych wniosków, ilością wniosków rozpatrzonych pozytywnie, osiągnięciem celów założonych wstępnie w planie pracy resocjalizacyjnej, ich połowicznym osiągnięciem, itd., itp.

Chyba nie masz szczęścia do doboru zagadnień w pracy badawczej, gdyż kryteriów takich nie znajdziesz w żadnej literaturze- one po prostu nie funkcjonują. Gdyby ich opracowanie było tak proste i banalne, pewnie już dawno by je sformułowano.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kael » 21 kwie 2009, 12:30

Dziękuje za odpowiedź:)
kael
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2009, 0:30
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości