Pomoc potrzebowana...aplikacja kuratorska

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Pomoc potrzebowana...aplikacja kuratorska

Postautor: Yof » 09 gru 2009, 21:47

Słuchajcie Moi Drodzy,
przeglądam i przeglądam forum i nijak nie mogę znaleźć informacji, a pilnie ich potrzebuję. Wiem wiem, zaraz mnie odeślecie do dalszego poszukiwania wątków, ale tak ewentualnie i w drodze wyjątku proszę o odpowiedź;)

Jestem absolwentką psychologii sądowej i w drodze ku rozpoczęciu kariery zawodowej postanowiłam ubiegać się o aplikaturę. Mieszkam w Warszawie, wiem, gdzie jest sąd. Pewnie mnie zaraz tam wyślecie. Błagam nie odsyłajcie do ustawy o kuratorach, bo ją świetnie znam:)
Teraz pytania...

Gdzie składać papiery?
Jakie papiery?
Czy faktycznie przez brak doświadczenia w zawodzie i pracy jako kurator społeczny nie mam szans dostać się na aplikanta...nawet pomimo dobrego przygotowania merytorycznego (studia kierunkowe; średnia ocen5)?
Kiedy odbywa się nabór?
Yof
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 10 gru 2009, 10:49

Witam .
mój dr od jakiejść pedagogiki ( juz nie pamiętam jakiej ) mawiał , ze papiery to mogą państwo przed wejsciem do Uniwerku w koszu złożyć ;-)

dokumenty składa sie w SO .
Brak przygotowania jako kur. społeczny nie dyskwalifikuje ubiegania sie o prace na stanowisku kur. zawodowego - jednakw mojej prywatnej ocenie z pewnością trochę ogranicza możliwosci dostania sie na aplikację . Poza tym w każdym okręgu są nieco inne systemy naboru na apl. kuratorską .

Dokumenty : im więcej tym lepiej :lol:
Standardowo - podanie - załaczniki - ja składałem kopie oryginały dałem później do wglądu - jak czegoś będzie brakować to na pewno zostanie Pani wezwana do usunięcia przeszkód.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Pomoc potrzebowana...aplikacja kuratorska

Postautor: BartK » 10 gru 2009, 17:55

Yof pisze:Mieszkam w Warszawie, wiem, gdzie jest sąd.


Chyba słaba jest Twoja wiedza, ponieważ w Warszawie są dwa okręgi sądowe, a zatem możesz ubiegać się o aplikację kuratorską w dwóch sądach okręgowych. Nie wiem, który to znasz sąd, ale lepiej dowiedz się coś o tym drugim.

Yof pisze:Pewnie mnie zaraz tam wyślecie.


Zgadza się, a najlepiej udaj się do biura kuratora okręgowego w każdym z sądów. Chyba nie myślałaś, że wszystko załatwisz przez internet :)

Yof pisze:Gdzie składać papiery?

W sądzie :P

Yof pisze:Jakie papiery?

Standardowo podanie, CV, list motywacyjny, kopię dyplomu.

Yof pisze:Czy faktycznie przez brak doświadczenia w zawodzie i pracy jako kurator społeczny nie mam szans dostać się na aplikanta

Bzdura totalna. Kuratela społeczna jest instytucją na wymarciu, w większości sądów brak jest nowych powołań. Trudno zatem kierować się tym kryterium przy doborze aplikantów kuratorskich.

Yof pisze:Kiedy odbywa się nabór?


Pewnie już nie w tym roku :D ....niestety tego także dowiesz się w sądzie.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Żabka » 10 gru 2009, 19:51

koledzy już dokładnie wczesniej wyjaśnili co i jak...

a ja tylko dodam, że średnia ocen na dyplomie mgr -5, nie gwarantuje powodzenia... a może sie mylę? :drap:

ale życzę Tobie powodzenia, a co mi tam (zbieram punkty przed gwiazdką by prezent od Mikołaja dostać) :choinka:
Żabka
 
Posty: 56
Rejestracja: 06 paź 2006, 14:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: elektrycznyspaniel » 11 gru 2009, 0:26

rozbawił mnie ten pierwszy post. Aplikatura to technika..... palcowania na instrumentach :)
Awatar użytkownika
elektrycznyspaniel
 
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2009, 23:49
Lokalizacja: WSZECHPOLSKA
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości