Witam wszystkich!

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Witam wszystkich!

Postautor: Mineiro » 28 gru 2005, 14:06

Witam wszystkich kuratorów bardzo serdecznie!
Zacznę od tego, że jestem nowa na forum i bardzo się cieszę, że wpadłam na Waszą stronkę.Jestem kuratorem społecznym od 2 lat i bardzo chce zostać kuratorem zawodowym, ta chęć przeradza sie u mnie w obsesje, ale nie ode mnie zalezy ten wybór.Składam swoje CV i nie otrzymuję żadnych propozycji co doprowadza mnie do obłędu, bo niestety trzeba mieć tzw tzw plecy, żeby coś się ruszyło.Wykształcenie mam odpowiednie po obronie mgr dalej uczę się w kierunku przeciwdziałania patologii, no ale...wolą niestety przyjmować bez wykształcenia, ale za to z rodziny prawniczej:-)
Trzymam kciuki dla społecznych w takiej samej sytuacji jaka jest moja!
Magdalena
Mineiro
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2005, 13:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Witam wszystkich!

Postautor: BartK » 28 gru 2005, 23:06

Mineiro pisze:...wolą niestety przyjmować bez wykształcenia, ale za to z rodziny prawniczej:-)

Nie wiem co miałaś tutaj na myśli, ponieważ ustawa wyraźnie stanowi, iż żeby zostać aplikantem to trzeba mieć ukończone studia wyższe, więc po liceum nikogo na pewno nie przyjeli. Jeżeli natomiast uważasz jedne kierunki studiów gorsze od innch, to napisz coś blizej na ten temat :)
Mam nadzieję, że kiedyś się spełni Twoje marzenie i zostaniesz kuratorem zawodowym!!
Pozdrawiam gorąco z zimnego obecnie Szczecina
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Mineiro » 03 sty 2006, 16:14

Jakos nie wierzę że przyjmują TYLKO z wykształceniem wyższym...wiem, że są osoby po LO...pozdrawiam
Mineiro
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2005, 13:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 06 sty 2006, 2:46

Mineiro pisze:Jakos nie wierzę że przyjmują TYLKO z wykształceniem wyższym...wiem, że są osoby po LO...pozdrawiam

Taka sytuacja jest wręcz nie możliwa a jeżeli zaistniała to łatwo ją zakwestionować, ustawa precyzyjnie reguluje wymogi stawiane kandydatom. Mogło być tak że ktoś ze średnim wykształceniem został kuratorem przed wejściem w życie ustawy i nadal nim jest i to jest dopuszczalne. Tekst że teraz ktoś zostaje kuratorem posiadając tylko średnie wykształcenie wkładam miedzy bajki. Mineiro a zaproszona zostałaś na jakieś rozmowy kwalifikacyjne??
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Mineiro » 06 sty 2006, 13:21

Nie zostałam niestety zaproszona na żadną romowę:-( sama chodzę do Prezesa i pytam czy są jakieś szanse rozglądam się czy ktoś zamierza iść na emeryturę lub poprostu został zwolniony.Ale dowiadując się, że ktoś został przyjęty po geografii albo rodzina Sędziego mnie coraz mniej mobilizuje...poczekamy zobaczymy.A jesli chodzi o średnie wykształcenie to wierzcie bądź nie ale są takie przypadki...
pozdrawiam
Mineiro
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2005, 13:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 07 sty 2006, 14:18

Mineiro pisze:Jakos nie wierzę że przyjmują TYLKO z wykształceniem wyższym...wiem, że są osoby po LO...pozdrawiam


W takim razie nie czytałaś ustawy o kuratorach, którą jako kandydatka na kuratora zawodowego powinnaś znać! Nie ma takiej możliwości, aby teraz przyjęto kogoś bez wyższego wykształcenia!
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości