prosze o odpowiedz

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: lee loo » 28 lut 2010, 20:58

---------- 12:10 28.02.2010 ----------

witam wszystkich
chcialabym sie dowiedziec czy mam szanse zostac kuratorem spolecznym, i gdzie sie w tej sprawie zglosic, i czy fakt iz pozostaje w zwiazku malzenskim z osoba karana ma znaczenie?


Temat przenoszę do właściwego działu. Nadto wątek wielokrotnie poruszany na tutejszym Forum. Jest nawet tzw. przyklejony jeden temat o tym traktujący. Wystarczy trochę rozejrzeć się na forum lub skorzystać z opcji SZUKAJ. Aurelius.

---------- 18:58 ----------

nigdzie jednak nie znalazlam odpowiedzi na pytanie czy fak iz moj maz jest w zakladzie karnym dyskwalifikuje mnie jako kandydata na kuratora
lee loo
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 01 mar 2010, 0:40

Tutaj masz temat, który powinien Cię zainteresować.

Kto może zostać kuratorem, mówią o tym konkretne przepisy Ustawy o kuratorach sądowych (znajdziesz je chociażby pod podanym wyżej linkiem). Zwróć uwagę na wyraz może, co oznacza, że mimo, że spełniasz warunki formalne określone przez ustawę w dalszym ciągu tylko możesz zostać kuratorem społecznym. Wśród wymogów, nie ma mowy o tym, aby osoby najbliższe były niekarane. Jednakże każdy kandydat jest oceniany indywidualnie w całym aspekcie towarzyszących mu różnych okoliczności.

Ten temat również powinien Cię zainteresować, mimo, że dotyczy starań o aplikację.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: lee loo » 01 mar 2010, 12:28

Aurelius bardzo dziekuje za pomoc
lee loo
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości