wielka prosba!!!!

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wielka prosba!!!!

Postautor: ozajstp » 09 sty 2006, 19:21

BARDZO PROSZE O PODPOWIEDZ . 30 STYCZNIA MAM EGZAMIN NA KURATORA ZAWODOWEGO. CZEGO MAM SIE SPODZIEWAÆ.
U NAS MA TO WYGL¡DAÆ TAK, ¯E WPIERW MAMY EGZAMIN A POTEM ROZMOWE ( NAJLEPSZE 10 OSÓB).

PROSZE O PORADE JAK SIE PRZYGOTOWAÆ, WIEM ZE Z USTAWY ,BIEZ¡CE WIADOMO¦CI, UNIA EUROPEJSKA. ALE MO¯E JESZCZE CO¦? :?: MO¯E MA KTO¦ PRZYK£ADOWE PYTANIA.

SERDECZNIE POZDRAWIAM :D

proponuję wyłączyć caps locka i może przeredagować tytuł wątka? [marek z.]
ozajstp
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 09 sty 2006, 23:04

Masz egzamin na kuratora zawodowego czy może egzamin na aplikację? Podaj okręg, bo w każdym jest inaczej.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: julita » 10 sty 2006, 0:06

Bartłomiej jesteś moim idolem. :D Niektórzy ludzie to chyba naprawdę nie wiedzą o co chodzi. Niby po szkołach i tacy wyedukowani a zadają takie chyba głupie pytania. Aż mnie skręca, to co ty ozajstp robiłeś-aś przez ostatni czas. to chyba ty powinnas wiedzieć jakie masz zagadnienia do przygotowania?!
julita
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2006, 23:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: michu » 10 sty 2006, 13:16

No i znowu jakaś mądrala. Może jak jesteś taka wyedukowana w tym zakresie.to chociaż podpowiesz na co powinien zwrócić baczniejszą uwagą, Jestem ciekaw kiedy Ty zdawałaś egzamin: czy to na aplikację czy też na kuratora zawodowego ? Sam jestem ciekawy. Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
michu
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 paź 2005, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Paulinka » 10 sty 2006, 13:33

Proponuję zapoznać się z najnowszą ustawą o kuratorach, w której jest wszystko na temat pracy kuratora, o to zapewne będa pytali, no i jak zwykle dlaczego wybrałas ten zawód a nie inny.
Do tego kodeks rodzinny i opiekuńczy,kodeks karny, z resocjalizacji oraz z formalności jakie prowadzi sie pełniąc rolę kuratora społecznego - oczywiście jeśli jesteś kuratorem społecznym.
Powodzenia ;-)
Paulinka
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2005, 23:48
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 10 sty 2006, 13:51

ozajstp-
Mowa raczej o egzaminie na aplikację?
Z ustawy może być tyle pytań,że trudno coś podpowiedzieć, ustawę po prostu musisz znać.Z ustawy są pytania zamknięte.W części pisemnej jest jedno pytanie otwarte na tematy ogólne, nie sprawdza ono wiedzy tylko umiejętność przelewania myśli na papier np.jakie masz wyobrażenie o pracy kuratora?(i nie chodzi tu o sypanie przepisami,tylko o ładne formułowanie myśli i poprawną polszczyznę).
Rozmowa jest o wszystkim i o niczym(co do tej pory robiłaś,dlaczego chcesz zostać kuratorem itp)też nie chodzi tu o wiedzę,ale o odnalezienie się w lużnej rozmowie.Raczej nic trudnego. Nie radzę panikować , bo to akurat może zdyskwalifikować kandydata.
Powodzenia.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: ozajstp » 10 sty 2006, 18:58

Z TEGO WSZYSTKIE GO ZAPOMNIA£EM NAPISAÆ ¯E CHODZI O EGZAMIN NA APLIKACJE!!!!!
BARDZO DZIÊKUJE ZA PODPOWIEDZI. ZDAJE W BIELSKU-BIA£EJ

POZDRAWIAM
ozajstp
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2006, 19:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości