wymagane dokumenty przy aplikowaniu na kuratora społecznego

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wymagane dokumenty przy aplikowaniu na kuratora spoŁecznego

Postautor: megaan » 24 sie 2010, 13:40

Witam,
Na wstępie chciałam zaznaczyć że jestem totalnym laikiem, dopiero wdrażającym się w tematykę kuratorską - więc proszę o wyrozumiałość.
Trzy lata temu stałam się absolwentką WSP ZNP w Warszawie, od ponad 9 lat pracuję zawodowo w dziedzinie zupełnie nie związanej z kierunkiem studiów. Bardzo chciałabym "wykorzystać" dyplom który pozwala mi (mam nadzieję) ubiegać się o pełnienie funkcji kuratora społecznego - dla dorosłych - tematyka ta interesowała mnie praktycznie od zawsze, nigdy też nie miałam większych problemów z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi. Bardzo proszę o parę wskazówek w jaki sposób się do tego zabrać - czytają forum dowiedziałam się że muszę złożyć dokumenty do Prezesa Sądu - ale jakie dokładnie - świadectwo niekaralności, CV i list motywacyjny? W jaki sposób najlepiej wyrazić swoją motywację żeby zostać jak najlepiej odebraną? A może ktoś z Państwa wie czy jest wogóle jakieś zapotrzebowanie na terenie warszawy bądź Otwocka na osoby pełniące tego rodzaju funkcje?
megaan
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2010, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: blabick » 24 sie 2010, 14:25

u mnie w sądzie wymagane są następujące dokumenty:

Podanie do prezesa
Kwestionariusz osobowy
CV
Zaświadczenie lekarskie
2 zdjęcia
Formularz podatkowy (z numerem konta)
Odpis dyplomu
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ruska_spirala » 26 sie 2010, 10:05

megaan!!!

ja składałam dokumenty do otwocka. dokladnie takie jak napisal blabick. oprocz tego dolaczylam kopie opinii z miejsca pracy (niezwiazanego z kuratela). nie wiem jak na ten moment wyglada zapotrzebowanie na spolecznych w otwocku, ale tamtejsze kuratorki sa bardzo spoko - mozesz sie tam przejechac i zapytac :-)

pozdrawiam i zycze powodzenia
ruska_spirala
 
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 12:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: megaan » 26 sie 2010, 12:49

super - wielkie dzięki

mam jeszcze jedno pytanko - dla większości pewnie idiotyczne ale chciała bym się upewnić - chcę zajmować się dorosłymi więc dokumenty mam złożyć do pionu karnego nie rodzinnego - prawda?
megaan
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2010, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ruska_spirala » 26 sie 2010, 13:37

megaan!!!
jesli chcesz z doroslymi to skladasz do pionu karnego - ustal w konkretnym Sądzie jaki to jest ZKSS (Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej - w Otwocku to II ZKSS).

pozdrawiam
ruska_spirala
 
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 12:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: megaan » 03 wrz 2010, 13:26

rozmawiałam wstępnie z Panią kierownik z Otwocka jednak na dzień dzisiejszy mają za mało dozorów..., postanowiłam więc poszukać gdzieś indziej zadzwoniłam na Terespolską (praga poł.) gdzie jakaś babeczka wypytała mnie dokładnie co robię (jestem pracownikiem biurowym W Towarzystwie Ubezpieczeń) i czy kiedykolwiek pracowałam z dziećmi - mimo że podkreśliłam że chcę być kuratorem dorosłych, powiedziała że fakt że z dziećmi nie pracowałam i że nie pracuje w zawodzie pokrewnym dyskwalifikuje mnie i żebym nie składała żadnych dokumentów bo na pewno mnie nie przyjmie tak samo jak nie przyjęła by żadnego policjana czy strażnika miejskiego ... Co sądzicie na ten temat?
megaan
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2010, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 03 wrz 2010, 13:42

Art. 84 ust. 1 pkt 2 uks.

posiada co najmniej wykształcenie średnie i doświadczenie w prowadzeniu dzialalności resocjalizacyjnej, opiekuńczej lub wychowawczej


Dzieci nie mają tu nic do rzeczy, natomiast powyższy zapis jak najbardziej.

Temat dyskryminowania Policjantów i Strażników miejskich pozostawię bez komentarza- zresztą już gdzieś na tym forum pisałem co o tym myślę.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: dailey » 25 sty 2011, 22:05

---------- 20:04 25.01.2011 ----------

temat poruszony kilka miesiecy temu, ale... jeszcze zeby wyczerpać ... moje doswiadczenie na razie w pracy opiekunczej czy wychowawczej to praktyki podczas studiów, wolontariat w zakładzie poprawczym i praca na kolonii jako wychowawca... czy to mi wystarczy, abym mogla złozyc dokumenty w sądzie? czy gdzieś mogę znaleźć wzór podania, jakie trzeba złożyć?

---------- 20:05 ----------

oczywiscie chodzi mi tutaj o kuratora społecznego...
Awatar użytkownika
dailey
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2010, 19:43
Lokalizacja: Opole, Kędzierzyn-koźle
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości