które kierunki to nauki pedagogicznopsychologiczne?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

które kierunki to nauki pedagogicznopsychologiczne?

Postautor: iwonagos » 28 wrz 2010, 20:23

Jestem po historii, zastanawiam się nad wyborem podyplomówki.

Nauki pedagogicznopsychologiczne to: resocjalizacja? a czy też oligofrenopedagogika? pedagogika opiekuńczo - wychowawcza? Bardzo proszę o poradę.
iwonagos
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2010, 20:07
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: dailey » 25 sty 2011, 22:29

pedagogika resocjalizacyjna, oligofrenopedagogika czy pedagogika opiekunczo wychowawcza to specjalnosci ogólnej pedagogiki, wiec jak najbardziej zaliczaja się do tych nauk ...jesli chcesz mieć uprawnienia do nauczania w szkole np historii to musisz miec uprawnienia pedagogiczne, czyli skonczyc podyplomówkę z pedagogiki ogólnej , ja jestem po resocjalizacji i w trakcie oligofrenopedagogiki a i tak wiele zalezy od tego co uczelnia wpisze mi na suplemencie , czy uprawnienia będę miała czy nie :)
Awatar użytkownika
dailey
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2010, 19:43
Lokalizacja: Opole, Kędzierzyn-koźle
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości