Aktualne problemy kurateli sądowej

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Aktualne problemy kurateli sĄdowej

Postautor: aa-ana » 13 paź 2010, 13:34

Hej, jestem tu nowa:) Witam wszystkich. Piszę prace lic na temat roli kurateli sądowej w resocjalizacji osób społecznie niedostosowanych i w jednym z rozdziałów chciałabym przedstawić problemy/zagrożenia aktualne kuratorów sądowych. M.in chciałabym zawrzeć artykuł/sprawę dotyczącej zamordowania młodej 28l. kuratorki społecznej, czy ma ktoś dostęp/wiedzę do podobnych spraw?chciałabym zawrzeć przynajmniej takie 3 przypadki, szukam, szperam, ale chyba media oststnio nic nie nagłośniły, a wiem, że takie TRUDNE przypadki podczas w pracy w terenie się zdarzają.
Bardzo prosiłabym o pomoc - jakieś artykuły w gazetach, publikacje, książki - wszystko mnie interesuje. Ostatnio najnowszy artykuł znalazłam w Polityce odnośnie właśnie niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą ta praca:)

Liczę na waszą pomoc, bo chciałabym aby moja praca nie była tylko zbiorem suchych faktów, ale poruszeniem aktualnych tematów.
pozdrawiam!
aa-ana
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości