sytuacja po aplikacji...

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

sytuacja po aplikacji...

Postautor: kessi » 15 paź 2010, 11:29

Witam. Jak większość piszących na tym forum, jestem zainteresowana pracą kuratora sądowego. Stąd moje pytanie. Załóżmy, że dostanę się na aplikację i zdam pozytywnie egzamin końcowy. Ale co potem? Pozytywne zakończenie aplikacji przecież nie gwarantuje mi etatu, prawda? Jak takowego nie otrzymam, to w następnych latach muszę na nowo przechodzić przez sito aplikacyjne? Trochę się w tym wszystkim pogubiłam dlatego proszę o odpowiedź. Dziękuję.
kessi
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2010, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 15 paź 2010, 17:00

gwarancji zatrudnienia nie ma ... ale ..... osobiście jeszcze nie spotkałem osoby ani nie słyszałem aby w moim kręgu znajomych aby ktoś kto zdał egzamin nie otrzymał etatu .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kessi » 15 paź 2010, 20:31

Hm, to dobra wiadomość. Teraz tylko dostać się na aplikację. Dziękuję za odpowiedź.
kessi
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2010, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 16 paź 2010, 0:35

Aplikacja jest etatowa. W niektórych okręgach stosuje się zabieg, w którym przymuje się aplikantów na 1/2 etatu, aby po okresie aplikacji najlepiej predysponowane osoby zatrudnić w pełnym wymiarze.
Poza powyżej przytoczonym wyjątkiem, zdanie egzaminu jest w zasadzie gwarantem zatrudnienia.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kessi » 17 paź 2010, 21:22

A możecie powiedzieć kiedy Wy startowaliście na aplikację ? Tzn chodzi mi czy od razu świeżo po studiach, czy najpierw pracowaliście jako społeczni... Pewnie powiecie, że najlepiej zacząć od pracy społecznego, ale jak byłam dowiadywać się w sądzie co i jak to usłyszałam odpowiedź, że mają osoby, które czekają na rozpatrzenie wniosku nawet kilka lat. Szczerze mówiąc trochę się martwię, czy taka niedoświadczona osoba ma jakieś szanse. Co prawda miałam kilkutygodniowe praktyki u kuratora rodzinnego, ale to chyba za mało. Chociaż teraz przynajmniej wiem na czym taka praca częściowo polega.
kessi
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2010, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 18 paź 2010, 0:21

Jak studiowałem to już pracowałem .... ale nie tam gdzie teraz :mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aleksandra Moskwa » 24 lut 2011, 14:47

słyszałam że bez studiów prawniczych nie ma co próbować dostać się na aplikację kuratorską, czy to prawda?
Aleksandra Moskwa
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 24 lut 2011, 20:01

nie
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość