pytanie

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

pytanie

Postautor: laura90 » 24 kwie 2011, 10:27

---------- 20:17 21.04.2011 ----------

Witam wszystkich,
jestem studentką politologii na studiach licencjackich, jeżeli zrobie magisterke z sojologii to będę mogła starać sie o aplikacje kuratorską,
czy są wymagane zarówno studia licencjackie jak i magisterskie z socjologii???
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 20:01 przez laura90, łącznie zmieniany 1 raz
laura90
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2011, 13:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 24 kwie 2011, 11:00

Ręce opadają......

Każdy zainteresowany pracą kuratora zawodowego w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z ustawą o kuratorach sądowych. Wtedy nie będzie takich pytań.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 24 kwie 2011, 12:31

A po ustawie ....... z zawartością tego forum ....pytanie zadawane notorycznie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: tulipanna555 » 23 lip 2011, 9:17

Będziesz mogła, będziesz, ale polecam szybko robić studia z pedagogiki resocjalizacyjnej, bo sama wkrótce sie przekonasz, że brakuje Ci wiedzy związanej z wychowaniem, psychologią, mechanizmami rządzącymi podopiecznymi etc etc. I 30 czy 60 godzin bloku pedagogicznego na Twoich studiach nie dadzą Ci tej wiedzy. Sama kończyłam resocjalizację i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie za bardzo w tym zawodzie kogoś po innych studiach. A większośc prawników, socjologów etc. robi właśnie studia podyplomowe bo brakuje im wiedzy. Pozdrawiam i życze wytrwałości :)
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Taki » 07 sie 2011, 23:02

Dodam jeszcze, że poza kursami i wszelakimi papierkami w ten sposób osiągniętymi bardzo ważne w tym zawodzie są predyspozycje osobiste.
Przede wszystkim ugruntowana pozycja rodzinna, materialna i tz. mądrość życiowa poparta własnymi doświadczeniami i osiągnięciami.
Aby być sędzią i doradcą w czyjejś sprawie najpierw trzeba mieć świadectwo własnych poczynań.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości