czy tak jest prawidłowo?

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

czy tak jest prawidŁowo?

Postautor: annaw » 27 maja 2011, 22:41

1) chciałabym startować na aplikację i stąd pytanie: jestem mgr politologii oraz ukończyłam studia podyplomowe w zakresie psychologii (psychoprofilaktyka zaburzeń psychicznych....)
czy na 100% spełniam wymóg formalny?
2) kilka m-cy temu na tym forum polecaliście książkę coś na styl vedemecum pracy kuratora (czerwona okładka) czy ktoś mógłby podać mi prawidłowy tytuł?
3) tak mniej więcej w Waszych okręgach co ile lat jest nabór na aplikację?
Bo u mnie już nie było dwa lata :(

pozdr.
annaw
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2011, 18:09
Lokalizacja: z daleka
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: czy tak jest prawidŁowo?

Postautor: kraliusz » 27 maja 2011, 23:11

annaw pisze:1) chciałabym startować na aplikację i stąd pytanie: jestem mgr politologii oraz ukończyłam studia podyplomowe w zakresie psychologii (psychoprofilaktyka zaburzeń psychicznych....)
czy na 100% spełniam wymóg formalny?

z Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych:
Art. 5.
1. Kuratorem zawodowym może być mianowany ten, kto:
[...]4) ukończył wyższe studia magisterskie z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych lub prawnych

annaw pisze:2) kilka m-cy temu na tym forum polecaliście książkę coś na styl vedemecum pracy kuratora (czerwona okładka) czy ktoś mógłby podać mi prawidłowy tytuł?

Zarys metodyki pracy kuratora sądowego
Pod redakcją: Tadeusza Jedynaka i Krzysztofa Stasiaka
Wydawnictwo: LexisNexis
Rok wydania: 2010
Nr wydania: II

annaw pisze:3) tak mniej więcej w Waszych okręgach co ile lat jest nabór na aplikację? Bo u mnie już nie było dwa lata :(

tak mniej więcej to trudno powiedzieć, w zależności od etatów, choć rzeczywiście w ostatnim czasie sporadycznie
Awatar użytkownika
kraliusz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 162
Rejestracja: 27 cze 2006, 11:30
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 30 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość