praca mgr. proszę o pomoc.

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

praca mgr. proszę o pomoc.

Postautor: Verona » 30 maja 2011, 14:32

Witam. Mam ogromna prośbę do Państwa-kuratorów.
Pisze pracę magisterską na temat wpływu pracy kuratora sadowego na proces resocjalizacji, ale z punktu widzenia społeczeństwa. Pragnę zbadać opinię sołeczeństwa, kuratorów oraz skazanych.
Problem w tym,że moja Dr od seminarium uznała,że muszę przedstawić jakieś konkretne problemy, a nie ogólny wpływ.
Czy moge liczyć na "podsuniecie" kilku problemow z którymi borykają się Państwo w swojej pracy, a można je zbadać?

Pozdrawiam
Anna.
Verona
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2011, 10:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 30 maja 2011, 22:02

borykamy się z problemami finansowymi od ok 5 lat . Czy społeczeństwo zdaje sobie z tego sprawę ? :mrgreen:
myśle , ze obecnie warunki płacowe znacznie wpływają na proces resocjalizacji albowiem dojazdy w teren kosztują coraz więcej a my jak wspomniałem nie mieliśmy żadnej podwyżki od bardzo dawna .
Jak płaca taka praca ...dość proste . :crazy:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Weronika_ » 30 maja 2011, 23:31

..."można zbadać", np. lekarz pogotowia a następnie orzecznik ZUS...- wypadek w pracy - pogryzienie przez psa. jeśli chodzi o uszczerbek na zdrowiu - "uraz psychiczny" to przyznany jedynie w przypadku ugryzienia "w głowę, a nie w łydkę".....to z autopsji...

możesz także "zbadać" obsługę sekretarską, czy taka jest i czy jest wystarczająca, obciążenie pracą kuratora sądowego - realne, a "normy" rozporządzenia; ilość wywiadów i ich specyfika (pion kurateli dla dorosłych a rodzinny), zakres obowiązków kuratora.... - czyli konieczny osobisty kontakt z "żywym człowiekiem"(choć zbliża się statystyka i jeszcze trochę a "żywego" nie uświadczysz...), np. kierownikiem zespołu Sądu do którego np. masz najbliżej ;)

ps. ... a jak "Dr", to na "badaniu" się zna.....,
pozdrawiam
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Verona » 31 maja 2011, 12:47

No tak ale...
Który kurator zechce ze mną rozmawiać o finansach? Wiem,że w ustawie sa podane kwoty, wiec nie jest to tajemnica, ale nikt z reguły o pieniądzach rozmawiać nie lubi...

A propo sekretarek-temat fajny, ale ten sam problem, ona na siebie skarżyć nie będą, a kuratorzy na nie? Też wątpię, rozumiem jeden-dwóch-trzech- ale w badaniu co najmniej 20 musiałoby być niezadowolonych i chętnych.

Co do psów, to zagrożenia fakt-fajny temat. Mogłabym wypisać różnego rodzaju zagrożenia czychające na kuratora w trakcie pracy w terenie np własnie pogryzienie psów, no ale co jeszcze? wiadomo niebezpieczenstwo czychające ze stromny skazanego, rodziny, pobicia, szantaże, grożby co jeszcze?
Skompresować ładnie w formie ankiety i zanieść do sądu. Myślę,że nie byłoby oporów, gdyby w wolnej chwili kuratorzy wypełnili ankietę, prawda?

Ilość wywiadow i ich specyfika... co miałas na myśli? Jaki tu problem badawczy zaproponować?
Verona
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2011, 10:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 31 maja 2011, 18:23

Verona pisze:Co do psów, to zagrożenia fakt-fajny temat. Mogłabym wypisać różnego rodzaju zagrożenia czychające na kuratora w trakcie pracy w terenie np własnie pogryzienie psów, no ale co jeszcze?

No ja Ci dziękuję bardzo. "Fajny temat". Byłaś kiedyś pogryziona przez psa? Normalnie zaje.... przeżycie, a jakie intensywne. Niewątpliwie FAJNY temat. No i poza psami nic niebezpiecznego nie czyha na kuratora...
Teraz już bez ironii - piszesz pracę magisterską
na temat wpływu pracy kuratora sadowego na proces resocjalizacji, ale z punktu widzenia społeczeństwa.

Jak zatem, to co powyżej ma się do tego tematu? Póki co, bardziej to widzę jako "wpływ warunków pracy kuratora na proces resocjalizacji". Zupełnie inne będą problemy badawcze w pierwszym temacie, a inne w drugim. I jeszcze: problemy badawcze, to nie to samo co problemy w pracy kuratora. W Twoich badaniach (jeśli pozostaniesz przy tym temacie) pojawi się też dużo zmiennych, więc dobrze przemyśl problemy; co tak naprawdę chcesz zbadać, co Cię interesuje, "gna i popycha", a jest nieodkryte :wink:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Verona » 31 maja 2011, 19:38

Myślę,że oboje(obie) wiemy w jakim sensie napisałam "fajny temat", w ramach wyjaśnień z pewnością nie dotyczyło to samego doznania, lecz tematyki zagrożeń. ;)

No właśnie z ustaleniem tych problemów badawczych mam problem, na Moje nieszczęście wciąż patrze na to kategoriami licencjatu pisemnego i trudno mi złapać odpowiednie podejście i wyczucie czego sie po mnie spodziewają jeśli chodzi o problemy b. . Nie omieszkałam zapytać promotora, ale niczym kamieniem o ścianę.
Verona
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2011, 10:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 31 maja 2011, 21:39

Verona pisze:Nie omieszkałam zapytać promotora, ale niczym kamieniem o ścianę.
Brzydal.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: gabi » 04 cze 2011, 22:48

Myślę że powinnaś ustalić sobie jakieś kryteria oceny tego wpływu - np zaangażowanie w pracę kuratora (mierzone choćby ilością godzin poświęconych jednemu podopiecznemu w miesiącu) a niepowrót skazanego na drogę przestępstwa z tego samego artykułu
To nie jest oczywiście propozycja tematu pracy ale próbuję złapać myśl Twojego promotora.
Inny przykład - częstotliwośc wizyt kuratora w zakładzie pracy skazanego a odsetek porzucenia pracy przez skazanych :)
Na pewno nie chodzi o problemy z jakimi borykają się kuratorzy w pracy tylko o PROBLEMY BADAWCZE czyli jakieś zależności ew. ich brak, ktore możesz zbadać.
gabi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 137
Rejestracja: 27 sty 2006, 15:41
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron