Pomoc - kwalifikacje

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Pomoc - kwalifikacje

Postautor: webkurator » 21 cze 2011, 14:46

Witam, proszę doświadczonych kolegów o koleżanki o stosowną pomoc w wybraniu ścieżki edukacyjnej:)
Jestem po licencjacie z resocjalizacji, ( bardzo się cieszę, że udało mi się mimo młodego wieku). Miałam dużo praktyk w ZK, AS, schroniskach dla nieletnich itp i oczywiście w ZZKSS.

Zastanawiam się teraz nad podjęciem studiów II stopnia. Chcę w przyszłości startować na aplikację kuratorską. Zastanawiam się nad kontynuacją resocjalizacji i profilaktyk na studiach II stopnia (ten sam kierunek), czy tak jak może np. specjalnosc pedagogiki? Czy jeśli zrobie mgr z tego kierunku będę mieć mniejsze szanse w dostaniu się na aplikację? Czy juz lepiej dokończyć tą resocjalizację? Bardzo prosze o pomoc bo nie chciałabym sobie sama zaszkodzic :(
Aha jeszce dodam, że doatkowo jestem na 2 roku pracy socjalnej (lic.) i oczywiście wzystkie studia dzienne.

Będę wdzięczna na nakiekolwiek propozycje i sugestię.

Dziękuję z góry!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 9:06 przez webkurator, łącznie zmieniany 1 raz
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 21 cze 2011, 15:30

Pamiętaj, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :wink: . To czy ewentualnie dostaniesz się kiedyś na aplikacje będzie w dużej mierze zależało od tego jak pełnisz funkcje jako kurator społeczny. Ilość dyplomów nie będzie miała większego znaczenia. Masz już kierunkowe studia i wystarczy. Skup się na resocjalizacji jak już i poszukaj pracy w zawodzie.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: webkurator » 21 cze 2011, 17:33

Dziękuję za odpowiedz:) Wnioskując z Twojej odpowiedzi wynika, że radzisz podjąć studia II stopnia również z resocjalizacji? Predyspozycje mam do pracy w resocjalizacji, jestem wysoka, mam dobrą kondycje fizyczną, ale wiem jednak iż nigdy nie dostane się np do SW czy Policji - mam sporą wade wzroku. Dlatego chciałam tą opiekuńczo wychowawczą by poratować się jakimiś świetlicami, domami dziecka itp..
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 21 cze 2011, 18:49

webkurator pisze: Predyspozycje mam do pracy w resocjalizacji, jestem wysoka, mam dobrą kondycje fizyczną,

no to są zalety w pracy resocjalizacyjnej :lol: :mrgreen:

muszę kilku koleżankom powiedzieć , ze nie mają predyspozycji :-:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: webkurator » 21 cze 2011, 19:47

proszę się nie śmiać :D
Na praktykach w Schronisku dla nieletnich i w Areszcie ¦ledczym Z-ca Dyrektora który przedstawiał nam instytucję - Zaznaczył, że, że przy rekrutacji do pracy preferują dziewczyny o wzroście ponad 170 :D
Ale były też ze mną dziewczyny na roku które miały po 156...
No i oczywiście, że dziewczyną jest ogólnie trudniej o pracę w takich instytucjach, atutem może być np. umiejętność sztuk walki.
Przypatrując się statystyką dot. kurateli sądowej, raczej można wyciągnąć wniosku, że akurat ten zawód jest znacznie sfeminizowany.

Wiadoma jest jednak rzecz, że nie wzrost decyduje o skuteczności etc. w resocjalizacji, a daje dodatkowy mały plusik :) Osobiście znam bardzo małą, szczupłą policjantkę pracującą w Policyjnej Izbie Dziecka i jest lepszą policjantką niż nie jeden 2 metrowy policjant - opinia starszego stopniem Policjanta :)


pozdrawiam
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 21 cze 2011, 23:53

no sztuka walki przy resocjalizacji jest niezbędna ...... :lol: :mrgreen: :crazy:

sorry...no ale nie mogłem się powstrzymać ... już nie będę :oops:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: webkurator » 22 cze 2011, 10:04

Nie ładnie jest się naśmiewać z wypowiedzi :P
Też w sumie nie wiem po co taka umiejętność, ale widocznie poprzeczka przy przyjęciu do pracy rośnie :P Aż strach się bać co jeszcze wymyślą! ;p
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 22 cze 2011, 14:45

pamiętaj, że jeszcze obwód bicepsa się liczy...... sorki, ale trochę nad-ambitną osóbką mi się wydajesz.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: webkurator » 22 cze 2011, 19:32

kuffs pisze:pamiętaj, że jeszcze obwód bicepsa się liczy...... sorki, ale trochę nad-ambitną osóbką mi się wydajesz.


Niby dlaczego? :)
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: gabi » 22 cze 2011, 22:21

Witaj webkurator
mnie się wydaje że dobrze robisz szukając podpowiedzi u osób które pracują w zawodzie jaki sobie wybrałaś.
Co do wyboru dalszego kształcenia mnie się wydaje że korzystnie będzie kontynuować resocjalizację.
co do zarzutu o nadmiar ambicji ja też go nie rozumiem. W okręgu, w którym pracuję bardzo zwraca się uwagę na wszystkie doatkowe fakultety, studia podyplomowe, kursy i szkolenia. Są w kraju okręgi, gdzie (podobno, wiadomości z tut forum) awans uzależniony jest od podjęcia kształcenia podyplomowego. Jak więc można robić komuś zarzut że chce się kształcić? Chyba że się nie chce mieć takiej konkurencji :lol:
A co do "predyspozycji" - wzrost to nie predyspozycje do pracy resocjalizacyjnej. Ale z pewnością pewnien dodatkowy atut. Wprawdzie skończyłam studia dość dawno - też resocjalizację, też miałam praktyki w zakładzie poprawczym i areszcie i tu i tu słyszałam o tym że kobiety raczej nie mają szans z uwagi na warunki fizyczne.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w pracy i na studiach :)
gabi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 137
Rejestracja: 27 sty 2006, 15:41
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: kuffs » 22 cze 2011, 23:42

jeżeli zwracacie uwagę na predyspozycje fizyczne to proponuję poszukać pracy jednak w innym zawodzie niż kurator sądowy.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: webkurator » 23 cze 2011, 8:58

---------- 06:54 23.06.2011 ----------

''A co do "predyspozycji" - wzrost to nie predyspozycje do pracy resocjalizacyjnej. Ale z pewnością pewnien dodatkowy atut. Wprawdzie skończyłam studia dość dawno - też resocjalizację, też miałam praktyki w zakładzie poprawczym i areszcie i tu i tu słyszałam o tym że kobiety raczej nie mają szans z uwagi na warunki fizyczne. ''

Dokładnie o to chodziło :) Dziękuję za poparcie :)
Nie jestem ''nad ambitną'' osobą w negatywnym sensie tego słowa. To prawda staram się być osobą aktywną i zdobywać jak najwięcej wiedzy, którą później przełożę na praktykę. Mimo, że jestem jeszcze dość młoda, staram się cały czas oprócz nauki, organizowanie sobie czasu w sposób pożyteczny np. poprzez wolontariat w centrum interwencji kryzysowej dla ofiar przemocy w rodzinie. Każde szkolenie, kurs, praktyka, wolontariat mnie czegoś uczy - i nigdy nie spotkałam się żeby ktoś patrzył na to negatywnie czy nie - przychylnie. Dlatego przykro mi, gdy mój zapał na tym forum został ugaszony. Atut o warunkach fizycznych nie był ,,wyssany' z palca, a usłyszany od potencjalnych pracodawców. Tak jak wspomniała gabi niestety mężczyźni mają wieksze szanse na zatrudnienie w placówkach penitencjarnych itp. Mimo kąśliwych i ironicznych komentarzach względem mojej osoby - nie poddam się :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

---------- 06:58 ----------

kuffs pisze:jeżeli zwracacie uwagę na predyspozycje fizyczne to proponuję poszukać pracy jednak w innym zawodzie niż kurator sądowy.



To nie tylko nasz wymysł :) Pewnie gdyby więcej kobiet udzieliło się w tym temacie forum, na pewno by to poprało. Zawsze w takich instytucjach (nie mówię tu u kurateli) kobiety słyszą to samo.
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 23 cze 2011, 9:34

Jejku chroń mnie przed takim kuratorem społecznym jak najdłużej........
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: webkurator » 23 cze 2011, 9:44

a można prosić o uzasadnienie?
Prawdziwe bogactwo to nie to, ile Twoją praca pozwoli Ci zarobić, ale to, Kim cię uczyni!
webkurator
 
Posty: 36
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 23 cze 2011, 9:58

webkurator fajnie , że studiujesz itd.
Tylko weź pod uwagę , że wszystkie warunki fizyczne jakie podałaś itp. sztuki walki to może raczej faktycznie do pracy w Służbie Więziennej a nie do resocjalizacji w zespołach kuratorskich .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Następna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość