Tożsamość

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Tożsamość

Postautor: anymal » 14 wrz 2011, 18:35

Witam!
Na wstępie informuję że przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Jestem studentem resocjalizacji i niebawem rozpoczynam praktyke zawodową pod patronatem sądowego kuratora zawodowego dla dorosłych.
Moje pytanie jest następujące: czy podczasz wchodzenia do lokalu w celu przeprowadzenia czynności wynikającej z art 214 kpk tudzież innej wymagającej odwiedzin w miejscu stałego pobytu oskarżonego mam obowiązek wylegitymowania się ? Czy dozorowany może zażądać odemnie okazania dowodu tożsamośći? Zaznaczam że wchodzę razem z kuratorem patronem jako praktykant.
Nie mam żadnej legitymacji służbowej ze zdjęciem, która stwierdzała by moją tożsamość, a w dowodzie , prawie jazdy czy legitymacji studenckiej jest mój adres, który wolałbym aby pozostał anonimowy.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi
anymal
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2011, 20:02
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 14 wrz 2011, 19:44

Doszukując się drugiego dna zastanawiałem sie czy odpowiedzieć .... odpowiem ....może źle tobie .... :drap:

anymal .... będąc kuratorem zawodowym nie zabrałbym Cię na wywiad w trybie art. 214.
Powiem więcej nie słyszałem aby ktoś z moich kolegów i koleżanek to zrobił .

Podczas rutynowych czynności dozorowych , jeśli kurator Cię zabierze to przypuszczam , ze przy wejściu do mieszkania kogokolwiek najpierw Cie przedstawi ( może nie z imienia i nazwiska ) ale powie kim jesteś i zapyta osoby tam przebywające czy możesz wejść i przysłuchiwać się rozmowie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kuffs » 14 wrz 2011, 20:47

Ja to w ogóle nie zabieram w teren praktykantów, studentów..... i dlatego nie mam żadnych od kilku lat z czego się cieszę. Nie chcę Cię urazić, po prostu zbyt duża odpowiedzialność w takich sytuacjach spada na kuratora. W Twojej sytuacji sprawa jest prosta. Tak jak pisze kgb14, po prostu gdy oskarżony, podejrzany, skazany się nie zgodzi to grzecznie czekasz na zewnątrz i nie bierzesz udziału w czynnościach.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 14 wrz 2011, 23:45

kuffs oj źle robisz ...ja uwielbiam studentów , praktykantów itp. nawet nie wiesz ile pomagają ... ,,zatrudniam'' ich niemal do wszystkiego ...robią dużo i żaden się nie skarżył ...pomimo nawału roboty wychodzą z praktyk szczęśliwi ...dostawałem nawet bombonierki :oops:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Coma » 14 wrz 2011, 23:57

Podczas moich praktyk w sądzie trafiłam właśnie na kuratorkę taką jak Ty Kuffs... :) Odpowiedzialność odpowiedzialnością, a gdzie nauka, inspirowanie i zarażanie pasją młodych? Ja przez 30h szyłam akta w sekretariacie dopóki nie dałam stamtąd nogi. Nie powiem - pani kurator udało się mnie zniechęcić... na szczęście parę lat później trafiłam na wspaniałych kuratorów i dzięki nim jestem dziś społecznym :) A jak zostanę zawodowym.... hehe :) z dużą dozą ostrożności, będę przynajmniej starała się inspirować i zachęcać do tej pracy młodych... :)
Coma
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2009, 6:30
Lokalizacja: Wwa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość