kurator sądowy-jak zostać? [pielęgniarka]

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Orange » 23 sie 2012, 22:08

Jarosj wymiatasz :D
Mimo że nie mam (jeszcze) depresji, biorę sobie do serca twoje zalecenia dla dziewczyn. Wszystkie. A co tam, raz się żyje!
P.S. Ile w Tobie życzliwości! Very, very :D
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: jarosj » 23 sie 2012, 22:14

Zawsze do usług.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Orange » 23 sie 2012, 22:19

Aż chciałoby się zapytać jaki jest ich zakres :lol:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: reenya » 23 sie 2012, 22:24

Pewnie równie szeroki jak pomysłowość w Ministerstwie:D
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: jarosj » 23 sie 2012, 22:25

---------- 22:24 23.08.2012 ----------

Liczyłem na to pytanie. Ale wolałbym pytanie o konkretną usługę, bo tak, to nie wiem, na czym najbardziej ci zależy.

---------- 22:25 ----------

Nie reenya, taki dobry nie jestem.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Loli » 24 sie 2012, 0:35

To ja wybieram miłość :D po winie mi niedobrze,a jak śpiewam, to przynoszą mi kredki, żebym rysowała :D lepiej :D
Loli
Loli
 
Posty: 97
Rejestracja: 11 kwie 2012, 19:59
Lokalizacja: polska
Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Gosiasamosia » 24 sie 2012, 10:36

Widzę, że mimo wszystko humory dopisują!! Czy to wpływ piątku czy nadmiar pracy ..... nie jest ważne. Ważne, że potraficie się śmiać! No ale cóż Wam pozostało innego. Mój zapał przeminął... Oj przeminął........ A myślałam, że to ja mam dość swojej pracy bo jest źle, ale są tacy co mają gorzej.... ¯yczę jeszcze więcej optymizmu (o ile to możliwe). Pozdrawiam Was serdecznie!!!
Gosiasamosia
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Loli » 24 sie 2012, 11:36

---------- 11:33 24.08.2012 ----------

Tak, bo oprócz tego, że jeteśmy kuratorami, jesteśmy bardzo wyrozumiałymi i cierpliwymi ludźmi ( przynajmniej większość). Z bardzo dużym poczciem humoru. Dlatego tak nas wykorzystują. Ale ta cierpliwość nawet najbardziej cierpliwym już się kończy.
Odradzam Tobie tę bardzo niewdzięczną i niedocenioną robotę. Nie zarobisz, nikt Cię nie pochwali,a na każdym kroku dołoży obowiązków i zrobi z Ciebie kozła ofianego, stracisz zdrowie i dołożysz do interesu. I nie słuchaj bajek o nienormowanym czasie pracy ( pracujesz ciągle), dodatku terenowym ( pójdzie Ci cały na dojazdy, więc go nie ma). Już niemalże wymaga się ,żebyśmy zamieszkali z podopiecznymi! I nie będzie nikogo interesować,że jesteś nadmiernie obłożona robotą, że masz sama rodzinę męża, dzieci czy nawet psa.Masz siedzieć cicho, bo " Kuratorzy są bardzo rozczeniowi i jak zawsze narzekają i nic nie robią!"
Pozdrawiam.

---------- 11:36 ----------

Acha! Nazywają nas- Służbą! Szkoda tylko, że mamy tylko obowiązki wynikające z pełnienia służby, bo o przywilejach jakoś chyba nikt nie słyszał.....
Loli
Loli
 
Posty: 97
Rejestracja: 11 kwie 2012, 19:59
Lokalizacja: polska
Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: pavik76 » 25 sie 2012, 10:01

jarosj pisze:Gosia, ale szansę na dostanie się do zawodu masz tylko wtedy, jak ktoś pójdzie na emeryturę, zrezygnuje, albo go z roboty wyrzucą. Nowych etatów nie ma od lat. I nie będzie.
Poza tym, przed dostaniem się na aplikacje, na okres próbny, po którym też masz egzamin, czeka cię konkurs. U nas było po kilku chętnych na jedno miejsce. Konkurs jest powszechnie dostępny. Jak będziesz spełniać warunki, to i tak musisz zdać egzamin, który u nas składa się w znacznej części z wiedzy prawniczej. Po zarządzaniu masz raczej marne szanse, bo startuje wielu prawników. Nie straszę, mówię jak jest.


Nie no jest jeszcze kolejna opcja jak kurator zejdzie z tego świata. Mam swoje ulubione powiedzenie dla starszych pań, które pytają "a pan taki młody kurator" to odpowiadam, że starzy tak długo nie żyją (oczywiście starzy stażem)
Awatar użytkownika
pavik76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2009, 11:23
Lokalizacja: bYDGOSZCZ
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postautor: Q » 25 sie 2012, 11:56

Dobre.
Awatar użytkownika
Q
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 196
Rejestracja: 05 lut 2006, 15:49
Lokalizacja: Warmia
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postautor: tulipanna555 » 25 sie 2012, 12:11

Oooooo, dobre Pavik! Musze zapamiętać i zacząć stosować :P
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Poprzednia

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość