Podanie o przyjęcie na aplikację kuratorską

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Podanie o przyjęcie na aplikację kuratorskĄ

Postautor: Rybka » 30 maja 2012, 11:59

Witam, jestem nowym użytkownikiem tej strony i chciałabym się dowiedzieć czy mogę złożyć podanie o przyjęcie na aplikację kuratorską? Skończyłam studia magisterskie administracji i wybieram się na podyplomowe studia resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Jakie dokumenty powinnam dołączyć do podania?


Witam. Wątek przenoszę do właściwego działu. Aurelius.
Rybka
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2012, 11:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 30 maja 2012, 12:28

Nie wiem czy podyplomowe studia wystarczą. Musisz się dowiedzieć w biurze kuratora okręgu, do którego zamierzasz startować. Poza tym trzeba śledzić stronę sądu okręgowego. A jeszcze bardziej poza tym to raczej wątek w dziale: zadaj pytanie kuratorowi.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: przemalski » 30 maja 2012, 14:03

Zgodnie z ustawa o kuratorach sądowych w zupełności wystarczą. Po pierwsze studia z administracji można (w zależnosci od interpretacji) traktowac jako wyższe studia z nauk prawnych, ponadto ustawa mowi rownież, ze absolwenci innych kierunków szkół wyższych, po ukończeniu studiów podyplomowych z nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych i prawnych moga zostać kuratorami zawodowymi.
Do wniosku powinnaś załączyć życiorys (CV), podanie, kserokopie dyplomów zakończonych studiów.
przemalski
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2008, 8:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 30 maja 2012, 17:10

Może admin przeniesie, bo tak tu wchodzę i okazuje się, że najważniejszą naszą sprawą tego popołudnia jest kwestia gdzie złożyć podanie na aplikację.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Rybka » 30 maja 2012, 20:14

Dziękuję!
Rybka
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2012, 11:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 30 maja 2012, 22:28

Witaj Rybka. Aby przystąpić do konkursu na aplikację, najpierw musi być w danym okręgu sądowym ogłoszony konkurs na tę aplikację. Z kolei to, czy jest ten konkurs, najlepiej ustalić, tak jak pisał kolega Constantine poprzez śledzenie strony interesującego Cię sądu okręgowego. Jeśli taki konkurs będzie ogłoszony, to z ogłoszenia dowiesz się także, jakie dokumenty są wymagane przy aplikowaniu na aplikację.

przemalski pisze:Zgodnie z ustawa o kuratorach sądowych w zupełności wystarczą. Po pierwsze studia z administracji można (w zależnosci od interpretacji) traktowac jako wyższe studia z nauk prawnych, ponadto ustawa mowi rownież, ze absolwenci innych kierunków szkół wyższych, po ukończeniu studiów podyplomowych z nauk pedagogiczno-psychologicznych, socjologicznych i prawnych moga zostać kuratorami zawodowymi.

No właśnie. Zgodnie z ustawą w zupełności wystarczą, ale pozostaje właśnie to ALE, ponieważ jak sam nawet zauważyłeś i wskazałeś "w zależności od interpretacji studia z administracji można traktować jako wyższe studia z nauk prawnych". Więc tutaj najlepszym rozwiązaniem dla takiego mgr. administracji będzie dopytanie o to w biurze kuratora okręgowego w interesującym SO, aby nie było rozczarowania i odrzucenia podania z przyczyn formalnych.

Rybka, gdybyś już miała skończoną podyplomówkę z resocj., to sprawa jest oczywista, no ale z tego co piszesz, to Ty dopiero zamierzasz się wybrać na ten kierunek studiów podyplomowych.
Ponadto zachęcam Cię do zapoznania się z wątkami, które dotyczą naboru na aplikację, a które są już w tym dzaiale forum.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Rybka » 19 cze 2012, 13:03

Mam pytanie, chciałabym złożyć w tym roku( jestem 2 dni po obronie) podanieo przyjęcie na aplikację kuratorską. Do jakiego sądu składam dokumenty, czy ma być to sąd okręgowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania i czy nie jest już za póżno, słyszałam, że nabór na aplikację odbywa się tylko w maju. Proszę kogoś o odp. Jak należy się przygotować do rozmowy kwalifikcyjnej i co oprócz podania i CV należy złożyć.

Witaj. Post został przeniesiony do właściwego działu i przyłączony do już istniejącego tematu. ultima.
Rybka
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2012, 11:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 19 cze 2012, 15:25

Nie ma rejonizacji. Podanie możesz składać w każdym sądzie. Przyjęcia, ogłaszane na zasadzie konkursu, ogłaszane są jak wyżej. Zawsze należy iść najpierw do wybranego sądu i zapytać się jakie dokuemnty są wymagane, bo mogą być niewielkie różnice. Wymagania dla kz masz w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Ultima » 20 cze 2012, 13:14

Rybka pisze:Mam pytanie, chciałabym złożyć w tym roku( jestem 2 dni po obronie) podanieo przyjęcie na aplikację kuratorską. Do jakiego sądu składam dokumenty, czy ma być to sąd okręgowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania i czy nie jest już za póżno, słyszałam, że nabór na aplikację odbywa się tylko w maju. Proszę kogoś o odp. Jak należy się przygotować do rozmowy kwalifikcyjnej i co oprócz podania i CV należy złożyć.


Możesz składać dokumenty o przyjęcie na aplikację w całej Polsce - w zależności gdzie chcesz pracować. Dokumenty najlepiej składać bezpośrednio do kuratora okręgowego, kt. ma swoją siedzibę przy każdym sądzie okręgowym. Nabór na aplikację kuratorską odbywa się gdy pojawia się wakat (w ciągu całego roku). W niektórych SO, po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, pomimo jednego wakatu, tworzy się listę osób np. 5, kt. w kolejności zostaną przyjęte w razie pojawienia się kolejnego wakatu w ciągu danego roku.
Gdy ogłoszony zostaje konkurs (zazwyczaj informacje o nim umieszcza się na stronie internetowej danego sądu okręgowego), podany jest zakres materiału z którego należy się przygotować do egzaminu/rozmowy oraz dokumenty jakie należy złożyć.

Pozdrawiam. ¯yczę powodzenia.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: Rybka » 20 cze 2012, 14:31

Dziękuję bardzo za pomoc.
Rybka
 
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2012, 11:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości