Wielka prośba do wszystkich kuratorów

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wielka prośba do wszystkich kuratorów

Postautor: futerko181 » 31 maja 2012, 21:36

Witam Państwa, mam ogromną prośbę chciałabym serdecznie prosić o wypełnienie ankiety, która jest mi potrzebna do pracy. Bardzo proszę o poświęcenie chwili na jej wypełnienie wszystkich kuratorów, którzy zwrócą na nią uwagę. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy ją wypełnią.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 20:22 przez futerko181, łącznie zmieniany 2 razy
futerko181
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2012, 21:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 31 maja 2012, 22:33

Może być z tym problem. Taka prośba już była (nie wiem tylko w jakim wątku - może się admin w tej kwestii wypowie) i spotkała się - delikatnie ujmując - z odmową gremium. Chodzi o to, że nie ma możliwości oceny rzetelności wyniku, bo na forum mogą się znajdować osoby, które nie są kuratorami i pleść w odpowiedziach 3 po 3, a tego byśmy nie chcieli. Co innego, gdybyś była zweryfikowanym kuratorem zawodowym i taką prośbę skierowała do samych zawodowych na Forum Zamkniętym.
Znalazłem, a daleko nie było szukać...
Zajrzyj do wątku: prośba o wypełnienie ankiety i zobacz reakcje kuratorów zawodowych.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Aurelius » 31 maja 2012, 22:40

Witam! Zostałem uprzedzony przez kolegę Constantine. Podzielając w całej rozciągłości jego wypowiedź również pragnę zwrócić uwagę na brak możliwości oceny rzetelności zebranych tą drogą materiałów do pracy z powodów o których pisze Constantine. A koniec końców wypaczenie wniosków końcowych z nich (badań) płynących.

Drogi Kolego/Koleżanko odsyłam Cię do tegoż TUTAJ wątku, a tam zachęcam do zapoznania się z wypowiedziami kuratorów zawodowych.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

ankieta

Postautor: futerko181 » 01 cze 2012, 0:26

no trudno, ok rozumiem dziękuje za odp. :(
futerko181
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2012, 21:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tulipanna555 » 01 cze 2012, 8:15

Aureliusie, a nie ma możliwości żebyś Ty zamieścił tę ankietę na fz? Wtedy mogliby sami zawodowi odpowiadać a pomogłoby się studentowi. Przecież badania naszej pracy są ważne. A nie jest łatwo znaleźć reprezentatywną grupę do celów badawczych. Może da się to jakoś rozwiązać na FZ, bo takich ankiet będzie dużo. Studenci przynajmniej próbują uzyskać rzetelne wyniki, szukają pomocy a mogliby iść na łatwiznę i sami sobie ankiety powypełniać.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: futerko181 » 01 cze 2012, 13:01

Dowiadywałam się i u nas w sądzie jest niestety tylko 10 kuratorów zawodowych, liczba społecznych nie jest mi znana. Niestety, aby wyniki były rzetelne potrzebuje reprezentatywnej grupy minimum 100 osób, dotarcie do takiej liczby kuratorów będzie dość trudne do wykonania.
tulipanna555 serdecznie dziękuje za próbę udzielenia mi pomocy doceniam to
Pozdrawiam
futerko181
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2012, 21:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ksb » 01 cze 2012, 15:35

Idź do kuratora okręgowego, poproś , by pomógł Ci dotrzeć do kuratorów zawodowych w okręgu.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: futerko181 » 01 cze 2012, 17:38

U nas jest tylko mały sąd rejonowy, okręgowy jest 60 km od nas, po za tym wątpię aby coś mi to dało przecież nie roześle ankiet bo wtedy już na pewno do mnie nie wrócą, bo nikt nie poświęci czasu aby je wypełnić. Nie rozumiem czemu wypełnienie ankiety stanowi taki wielki problem i nikt nie chce mi pomóc. Skoro tutaj spotykam się z takim odrzuceniem to wątpię aby tam przyjęto mnie z otwartymi rękoma. W naszym kraju panuje moda zrób wszystko aby utrudnić komuś życie, byle nie pomóc. Co do wypełniania ankiet gdyby każdy myślał, że badania nie będą prawdziwe to jaki sens je robić, jak w ankiecie każdy się koloryzuje i stara się pokazać z jak najlepszej strony. Jednak ktoś mądry stworzył to narzędzie pracy. Wielkie rozczarowanie.........
futerko181
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2012, 21:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 01 cze 2012, 21:09

Futerko tutaj nie chodzi o to, że ktoś nie chce ankiety wypełnić, bo dla większości nie jest problemem poświęcić raptem minutę lub dwie. Zważ jednak, że w ten sposób, zawieszając ankietę w ogólnodostępnym miejscu nie masz przy tym sposobie żadnej gwarancji, że ankietę wypełnili Ci chociażby w 50% właśnie kuratorzy sądowi. Tym sposobem, tak naprawdę, to również dobrze możesz zamieścić link na jakimkolwiek forum (np. Onetu) i prosić tam o wypełnienie jej tylko przez kuratorów sądowych. Poza tym ankieta jest anonimowe prawda. Jednak prosisz o odesłanie jej na swój adres e-mail. Zapewne większość osób ma spersonalizowane e-maile, więc tym sposobem z anonimowej ankiety, robi się ankieta jawna.

Ja proponuję Ci, abyś umieściła (stworzyła) swoją ankietę on-line w internecie (np. tutaj: http://www.ankietka.pl/). Nie jest to naprawdę trudne. Następnie prześlij mi na PW link do ankiety, a ja udostępnię go na FZ.

Pozdrawiam.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: tulipanna555 » 01 cze 2012, 21:44

Ja sama pamiętam, że ciężko mi było dotrzeć do kuratorów zawodowych przy badaniu wypalenia, dlatego uważam, że należy pomagać. Ale żeby mieć pewność, że odpowiedzą Ci kuratorzy (i to tylko zawodowi) należy to zrobić tak jak napisał Aurelius. Do roboty Futerko, dawaj ankietkę na ankietka.pl.
Ps. Brawo dla Naszego Admina.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Dorsi » 13 cze 2012, 22:18

Witam,
Jestem studentką III roku resocjalizacji i także piszę pracę na temat kuratorów, a dokłądnie roli kuratora sądowego w procesie resocjalizacji nieletnich. Czytam wcześniejsze wypowiedzi i zgadza się to, że nie mam możliwości aby dotrzeć do dużej grupy kuratorów rodzinnych. Do tych do których mogę, oczywiście docieram. Moja ogromna prośba, czy mógłby ktoś wrzucić link do mojej ankiety na zamkniętym forum dla kuratorów zawodowych, tak jak proponowali to Państwo w poprzednich wypowiedziach? Link zamieszczam poniżej.

http://www.ankietka.pl/ankieta/90797/pr ... ktyce.html

Będę ogromnie wdzięczna
Dorsi
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2012, 22:07
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość