Czy to prawda, że funkcja społecznych dąży ku "wymarciu

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Czy to prawda, że funkcja spoŁecznych dĄży ku "wymarciu

Postautor: marta-jagoda » 24 sty 2013, 17:41

Witam wszystkich serdecznie, słyszałam, że już w praktyce nie zatrudnia się kuratorów społecznych i że generalnie wszystko dąży do tego, żeby ich nie było i żeby zlikwidować tą funkcję, czy to prawda? W Szczecinie od 2009 roku nie było żadnego ogłoszenia o nabór na społecznych. Czy jest szansa jeszcze na taką funkcję? Czy faktycznie już raczej na to liczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
marta-jagoda
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2013, 17:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Czy to prawda, że funkcja spoŁecznych dĄży ku "wyma

Postautor: BartK » 24 sty 2013, 20:20

marta-jagoda pisze: W Szczecinie od 2009 roku nie było żadnego ogłoszenia o nabór na społecznych.


Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek w Szczecinie były ogłoszenia na nabór do pełnienia funkcji kuratora społecznego. Powołania nadal są prowadzone, aczkolwiek dużo rzadziej niż kiedyś. W moim SR w pionie dla dorosłych ostatnie powołania miały miejsce w kwietniu 2012 r. Generalnie zasada jest taka, iż składasz swoje CV, które sobie leży i czeka i może otrzymasz kiedyś telefon. Jak potrzebowałem kiedyś kuratora społecznego, to wygrzebałem CV złożone może rok wcześniej :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość