aplikacja kuratorska a aplikacja adwokacka

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: jarosj » 05 kwie 2013, 22:40

Bo to jest porównywanie rzeczy nieporównywalnych. Lekarz (z innego wątku)-adwokat-kurator.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: tulipanna555 » 07 kwie 2013, 20:24

szczerze? nie wyobrażam sobie pogodzenie dwóch aplikacji na raz przy pełnym etacie. I co Veroniko, powiedziałabyś patronowi: ja dziś w teren nie jadę, bo idę do kancelarii? Albo: Słuchaj patronie, pojedziemy w teren popołudniu bo ja teraz idę do kancelarii? Na pół etatu, skoro w Częstochowie tak da radę nooo moooże... Ale później wątpię szczerze, że mogłabyś wykonywać dwa zawody. Jako obrońcę nieletniego już by Cię nie mogli ustanowić, reprezentować strony przy rozwodzie, gdzie ewentualnie miałabyś robić wywiad... masa zamieszania i niepotrzebnych komplikacji. I na dodatek ja nie chciałabym mieć w Zespole takiej niezdecydowanej osoby, co do której istnieje obawa, że może lada dzień rzuci to wszystko i zostanie adwokatem bo praca kuratora się znudzi i zostawi resztę z mega obciążeniem. Ja rozumiem, ambicje ambicjami, ale dorosły człowiek powinien się w miarę określić a nie łapać dwie sroki za ogon. To moje zdanie. Może krzywdzące dla Veroniki, ale moje i już.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Ultima » 07 kwie 2013, 23:38

Veroniko nie zrażaj się ani nie zniechęcaj! Wśród kuratorów jest wielu z ukończonymi innymi aplikacjami.
Zwróć uwagę też na to co już masz, czyli zdany egzamin na aplikację adwokacką.
Aplikacja kuratorska jest zawsze etatową, co przy braku nowych etatów oznacza nabór wyłącznie na etaty zwalniające się a tych nie jest wiele.
Możesz też na początek pełnić funkcję kuratora społecznie.

Ps. Koniecznie napisz jak Twe wybory się potoczyły :D
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: veronika » 08 kwie 2013, 9:57

dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. zawód adwokata nie mozna łaczyć z zawodem kuratora. Zawsze jednak mozna zawiesić uprawnienia do wykonywania zawodu. aplikanta tak. Aplikacja adwokacka tez nie jest tania. zarobki kuratora w małym mieście nie sa takie małe. w dużym mogą nie być zadowalające. ja nie wiem jeszcze czy mi się powiedzie na aplikacji adwokackiej. Z tego co wiem, to teraz bardzo cięzko przejść przez takę aplikację, ponieważ jest otwarty rynek. dlatego chciałabym się zabezpieczyć. ja chyba podejdę do konkursu. Jak się dostanę, to wtedy zadecyduję. A dostać się jest trudno. Z tego co widzę po innych sądach, do jednego konkursu podchodzi z 20 do 30 osób.
veronika
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kaberka » 08 kwie 2013, 12:36

Zet, świetne podsumowanie!
Kaberka
 
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:15
Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Poprzednia

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości