Obranie właścwej drogi...

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Obranie wŁaścwej drogi...

Postautor: ilonesse » 02 paź 2013, 11:46

Witam,
zwracam się do Państwa z prośbą, jestem studentką II roku Pedagogiki- specjalizacja: Wychowanie obronne i resocjalizacja.
Studia drugiego stopnia palowałam zrobić z Bezpieczeństwa wewnętrznego- administracja lub Stosunki międzynarodowe- służby specjalne i policyjne, ale przeczytałam: "aby zostać kuratorem zawodowym należy ukończyć studnia wyższe magisterskie z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, socjologicznych lub prawnych albo inne wyższe studia magisterskie i studia podyplomowe z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, socjologicznych lub prawnych".
Studnia podyplomowe chcę zrobić z pedagogiki wczesnoszkolnej tak dla zabezpieczenia, bo wiem, że nie każdy sprawdza się na stanowisku kuratora.
Proszę mi powiedzieć zatem, czy gdybym zmieniła specjalizację na Opiekuńczo wychowawczą to mogłabym zostać kuratorem społecznym, zanim ukończyłabym studnia II stopnia Resocjalizacja i profilaktyka społeczna? Nie chcę powielać tego samego przez 5 lat, więc wolę zrobić dwie specjalizacje.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
ilonesse
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2013, 11:05
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 02 paź 2013, 12:08

A jakie są wymagania, żeby zostać kuratorem społecznym?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: reenya » 02 paź 2013, 12:58

Można sobie spełniać warunki a i tak nie ma przyjęć na kuratorów społecznych - przynajmniej u mnie w okręgu
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2013, 14:03

Czy gdybym zmieniła, to bym mogła? A czy bym mogła teoretycznie, czy praktycznie to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: reenya » 02 paź 2013, 14:38

Mnie tam się podoba palowanie z Bezpieczeństwa wewnętrznego...stare dobre dzieje:D
A tak serio..to nie nam planować i wybierać twoją dalszą edukację
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: ilonesse » 02 paź 2013, 15:02

---------- 14:58 02.10.2013 ----------

"Planowałam" nie zauważyłam błędu. ;p Reenya nie proszę o to, żebyście mi wybierali dalszą edukację, tylko chcę pokierować tak swoją edukację i zrobić kierunek, który umożliwi mi na starcie zostać kuratorem społecznym, a w przyszłości, gdy już będę miała magistra umożliwi mi dostanie pracy na stanowisku kuratora zawodowego. Dlatego też wiem, że Bezpieczeństwo wewnętrzne odpada. I tu mam do Was pytanie, czy po II stopniu- Stosunki międzynarodowe mogę zostać kuratorem zawodowym w końcu są to nauki Humanistyczne i Społeczne?

---------- 15:02 ----------

jarosj do 15 października mogę zmienić specjalizację.
ilonesse
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2013, 11:05
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 02 paź 2013, 16:38

eech studenci - kawę na ławę -- kuratorem społecznym może zostać osoba ze średnim wykształceniem.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2013, 17:45

Nie zrozumiałaś. Chodziło mi, żebyś zajrzała do ust. kuratorach. Z twojego pierwszego postu wynikało, że sprawdzałaś jakie są wymogi, by zostać kz. A później zadałaś pytanie jak zostać ks. Więc w charakterystyczny dla siebie, pokrętny, sposób zasugerowałem, żebyś nas nie pytała, tylko sam to sobie sprawdziła. Jak już sobie sprawdziłaś jedno, to i drugie też możesz. Wtedy byś się dowiedziała, że teoretycznie nie ma znaczenia, jaką będziesz miała specjalizację do zostania ks. A praktycznie, jak Ci już napisali, to w ogóle nie ma znaczenia, bo instytucja kuratorów społecznych zgodnie z decyzjami ministra sprawiedliwości, jest na wymarciu. Za nim skończysz studia pewnie ks w Polsce prawie nie będzie. Jeżeli jednak będą w jakimś sądzie szukać chętnych, to twoje studia pedagogiczne i tak będą plusem bez względu na specjalizację.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: ilonesse » 03 paź 2013, 6:53

Zrozumiałam i sprawdziłam to. :) Mam tylko wątpliwości co do drugiej części pytania, czy mogę zostać kuratorem zawodowy, po II stopniu- Stosunki międzynarodowe, specjalizacja: - służby specjalne i policyjne? Są to nauki Humanistyczne i Społeczne, więc moim zdanie nie powinno być problemu, ale chciałabym poznać opinię ludzi, którzy pracują zawodowo, żeby po 2 latach się nie rozczarować.
ilonesse
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2013, 11:05
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 03 paź 2013, 18:11

Nie wiem jakie przedmioty tam wykładają -ale wg mnie ...to na dwoje babka wróżyła.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość