rekrutacja i badania

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

rekrutacja i badania

Postautor: jakotaki » 04 lis 2013, 23:06

Hej, jestem nowym użytkownikiem forum i jeżeli taki wątek już gdzieś się pojawia, to przepraszam, ale nie zauważyłam. Mam pytanie odnośnie rekrutacji. Jednym z wymogów w okręgu, gdzie chcę przystąpić do konkursu jest zaświadczenie od psychologa wskazujące na brak przeciwwskazań do pełnienia obowiązków aplikanta kuratorskiego,i zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia. Trochę mnie to zdziwiło, że na tym etapie rekrutacji jest to wymagane.. Czy ktoś z Was się spotkał z takimi praktykami, że na samym wstępie proszą o zaświadczenia lekarskie?
I pytanie natury merytorycznej: czy badania tak owe muszę wykonać u lekarza medycyny pracy? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
jakotaki

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tulipanna555 » 05 lis 2013, 14:17

Proponuję zadzwonić do SO do kadr i dopytać czy już składając dokumenty badania są potrzebne. U mnie najpierw był konkurs a następnie jak już przeszłam egzamin pisemny i ustny i wiedziałam, że dostanę pracę, to dostałam skierowanie na badania. W SO podali listę psychologów (bo to nie byle jakiś tam psycholog) a w SR podali nazwisko lekarza medycyny pracy i w jakiej przychodni przyjmuje, bo Sąd ma podpisaną umowe z jakimś lekarzem. Polecam zadzwonić do SO.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: vedder » 05 lis 2013, 15:00

tulipanna555 pisze: U mnie najpierw był konkurs a następnie jak już przeszłam egzamin pisemny i ustny i wiedziałam, że dostanę pracę, to dostałam skierowanie na badania. W SO podali listę psychologów (bo to nie byle jakiś tam psycholog) a w SR podali nazwisko lekarza medycyny pracy i w jakiej przychodni przyjmuje, bo Sąd ma podpisaną umowe z jakimś lekarzem.

Dokładnie jak u mnie ;)
I DON'T TRUST NOBODY especially when they say somethin' good – Eddie Vedder
vedder
k.zawodowy
k.zawodowy

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: ruska_spirala » 05 lis 2013, 15:41

Jeśli jest to okręg warszawski, to ja dzwoniłam do biura KO i uzyskałam informację, że te zaświadczenia są niezbędne przy składaniu wymaganych dokumentów. Udało mi się też dostać namiary na przychodnię, w której można to zrobić (łącznie koszt wychodzi ok. 300 zł) :-(
Ale może co okręg to zwyczaj.... więc pewnie dobrze byłoby zadzwonić :-)
ruska_spirala

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 05 lis 2013, 17:03

U mnie było chyba podobnie.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...