Pytanie dotyczące aplikacji

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Pytanie dotyczące aplikacji

Postautor: moniak » 14 lis 2013, 15:54

Witam!

Czy jeżeli ktoś teoretycznie dostał się na aplikację kuratorską w sądzie X, który jest położony daleko od miejsca jego zamieszkania, ma możliwość odbyć tę aplikację w innym sądzie?

Witam. Temat przeniosłam do właściwego działu. ultima.
moniak
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2013, 15:50
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: joasiac » 14 lis 2013, 16:54

Jeżeli Sąd Okręgowy przeniesie etat aplikancki (kwestia obciążenia) lub pojawi się w bliskim sądzie etat w czasie aplikacji - nie ma przeszkód. Ale nie ma też pewności :?
Rzucę to i pojadę w Bieszczady.
joasiac
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:26
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: ksb » 14 lis 2013, 18:17

To się Moniaku nie zdarza! :)
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: joasiac » 14 lis 2013, 18:30

Zdarzyło się w tym roku w Okręgu Lubelskim :)
Rzucę to i pojadę w Bieszczady.
joasiac
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:26
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie dotyczące aplikacji

Postautor: tulipanna555 » 22 lis 2013, 19:50

U mnie się to nigdy nie zdarzyło. Wakat jest w sądzie X więc aplikację odbywasz w sądzie X, żeby nauczyć się tam pracy, panujących zasad i pracy na danym terenie. Ciężko jest z przeniesieniem etatu nawet jak jest się już kuratorem a co dopiero aplikantem. W sądzie, na terenie którego masz miejsce zamieszkania musiałby być wakat, żeby Cię przenieśli. A skoro konkurs był do sądu X a nie Y to chyba jasne, że aplikację odbywa się tam, gdzie się dostałaś...Proponuję pomyśleć nad zmianą miejsca zamieszkania, albo przemęczyć się czas aplikacji a potem liczyć, że z czasem może uda Ci się przenieść...
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości