Stres w pracy kuratora sądowego- pomoc koleżeńska

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Stres w pracy kuratora sądowego- pomoc koleżeńska

Postautor: Nicol M. » 31 sty 2014, 23:11

Witam wszystkich,

jestem kuratorem społecznym z Dolnego Śląska. Studiuję na 5 roku psychologię kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończyłam już pedagogikę resocjalizacyjną. Proszę Was o pomoc w ukończeniu pracy magisterskiej dotyczącej stresu w naszej pracy.
Zdaję sobie sprawę ile papierów mamy do wypełniania, szczególnie, że jest koniec miesiąca, jednak chciałabym abyście znaleźli kilka minut. Może akurat to pozwoli Wam się odstresować :-D
Żeby było łatwiej kwestionariusz jest oczywiście online. Wystarczy kliknąć i wypełnić.
Roześlijcie to proszę też do swoich znajomych kuratorów, a kuratorów zawodowych proszę o rozesłanie wśród społecznych. Nic nie kosztuje, a bardzo pomożecie mi w ukończeniu studiów z psychologii. :rozpacz:

https://docs.google.com/forms/d/1lz6td7 ... k/viewform

Pozdrawiam
Nicol Mikulska
Nicol M.

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Stres w pracy kuratora sądowego- pomoc koleżeńska

Postautor: magdasia » 31 sty 2014, 23:59

Fajnie. Tylko skąd będziesz miała pewność, że ankietę wypełnili kuratorzy, a nie ktokolwiek kto jest na tym forum? Wiarygodność badań nie ma dla Ciebie znaczenia?
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: Nicol M. » 01 lut 2014, 0:10

Zdaję sobie z tego sprawę, że jest to ograniczenie metodologiczne w znacznym stopniu. Większość formularzy zostanie skierowana bezpośrednio do sądów, w których prezesi wydadzą pozwolenie na badania. Wiem, że ryzyko jest duże, ale szczerze wiem jak wyglądają badania wśród kuratorów. Robiłam je już dwukrotnie i zrealizowanie ich graniczy z cudem. Stąd moja prośba na forum, może naiwnie wierzę, że niezainteresowanym nie będzie się chciało wypełniać. Ale jak najbardziej wiem o czym mówisz. Wiem ile roboty papierkowej jest każdego dnia i to tutaj jest najmocniejszy argument. Po prostu. Masz może jakieś wskazówki jak najlepiej dotrzeć do kuratorów, a raczej zachęcić ich do wypełnienia. Może jesteś w stanie mi jakoś pomóc? Byłabym wdzięczna.
Nicol M.

Postautor: magdasia » 01 lut 2014, 0:20

Tak jak sama napisałaś. Kontaktu z kuratorami szukaj w sądach. Po uzyskaniu zgody Prezesa nawiąż kontakt telefoniczny/mailowy/osobisty z kierownikami zespołów lub samymi kuratorami. Powinno pomóc. Zastosuj metodę wpływu osobistego :)
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: constantine » 01 lut 2014, 0:38

Niektóre pytania tendencyjne, na inne nie ma dobrej odpowiedzi, w jeszcze innych zabrakło mi skali... - Kw.Nr 3 :mrgreen:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Nicol M. » 01 lut 2014, 1:29

Wiesz narzędzia jak narzędzia, ale zgadzam się - samej by mi skali co do pewnych kwestii zabrakło ;). Dziedzina psychologii ma to do siebie, że narzędzia są dostępne a tworzone do konkretnych zmiennych przez innych, a propo pytań tendencyjnych :). Ale dziękuję, że zaglądnęłaś/ąłeś :)
Nicol M.

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...