JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Kasia 27 » 03 paź 2014, 9:06

Witam wszystkich:) może ktoś pomoże? aczkolwiek wątpię, że jest jakaś złota rada:)
Od prawie 5 lat jestem kuratorem społecznych, bardzo chciałabym dostać się na aplikację. Wszelkie wymagania związane z wykształceniem, doświadczeniem posiadam do zakwalifikowania się do egzaminu. Ponad 2 lata temu podchodziłam do konkursu, test ok, ustny chyba jeszcze lepiej - i co... NIC. W zeszłym roku odpuściłam sobie konkurs, gdyż znalazłam fajną pracę, a po ostatnich doświadczeniach stwierdziłam, że pewnie i tak się nie dostanę, więc szkoda czasu. Jednakże cały czas nie daje mi to spokoju, niedawno dowiedziałam się, że znowu jest konkurs. Aplikowałam dokumenty, czekam na informację o zakwalifikowaniu się oraz terminie.
To, że trzeba się przygotować właściwie ze wszystkiego to wiem... Czy obali ktoś stereotyp (albo i nie), że bez znajomości nie ma szans???
Pozdrowionka :)
Kasia
Kasia 27
 
Posty: 7
Rejestracja: 03 paź 2014, 8:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Ultima » 04 paź 2014, 9:29

Chętnie! Na własnym przykładzie mogę obalić ten stereotyp. Na egzaminie oprócz wiedzy i umiejętności jej przekazania niezbędne są: pozytywne nastawienie, wiara we własne siły, uśmiech na twarzy i ....odrobina szczęścia :wink:
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: constantine » 06 paź 2014, 23:55

Jeśli nalazłaś fajną pracę, to może lepiej się jej trzymaj i nie szukaj miodu w sądzie. Kuratela, a raczej jej struktury to - z mojego doświadczenia - przeważnie nepotyzm, kumoterstwo i wspieranie ekip BMW.
Ludzie zadający pytania typu: "czemu to lub owo robimy?" lub z własnym zdaniem i - co gorsze - na tyle bezczelni, żeby je głosić są "roszczeniowi".
Poza tym dowiadujesz się, że nie praca z dozorowanym w terenie jest ważna, najważniejsze jest, by w razie kontroli w dokumentacji grało i wszystkie karty były dołączone do currendy.
Akurat miałem tyle "szczęścia" co koleżanka Ultima i dostałem się bez pleców, ale mogę potwierdzić, że konkursy to mit.
Tyle w temacie.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: morphine » 07 paź 2014, 7:40

Ta opinia constantine wydaje mi się przesadzona ale..aby wyeliminować nieprawidłowości, oraz domysły, insynuacje egzamin na aplikację powinien być bardziej ujednolicony na obszarze całego kraju. Może powinien odbywać się np: raz w roku w obszarze wszystkich apelacji/okręgów a zestaw pytań powinien być opracowany przez zespół powołany przez MS.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Kasia 27 » 07 paź 2014, 9:04

tak chyba byłoby najsprawiedliwiej, ale czy to kiedykolwiek nastąpi to raczej marne szanse...
dziękuję wszystkim za odpowiedzi, myślę, że tak czy inaczej spróbuję
Kasia 27
 
Posty: 7
Rejestracja: 03 paź 2014, 8:40
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: constantine » 07 paź 2014, 21:37

morphine pisze:Ta opinia constantine wydaje mi się przesadzona (...)

Dlatego napisałem: z mojego doświadczenia.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Deck » 08 paź 2014, 20:31

constantine pisze:Kuratela, a raczej jej struktury to - z mojego doświadczenia - przeważnie nepotyzm, kumoterstwo i wspieranie ekip BMW.

constantine pisze:dostałem się bez pleców, ale mogę potwierdzić, że konkursy to mit.

constantine pisze:
morphine pisze:Ta opinia constantine wydaje mi się przesadzona (...)

Dlatego napisałem: z mojego doświadczenia.

Formułowanie przez Ciebie wniosków ogólnych dot. Kurateli wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń jest bezpodstawnym uogólnieniem i nadużyciem. Co więcej niesprawiedliwym i szkodliwym dla Kuratorskiej Służby Sądowej jako całości.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Ultima » 08 paź 2014, 22:49

Kasiu 27, trzymam kciuki za Ciebie! Z tego co piszesz, masz szanse na dostanie się. Przygotuj się na to, że oprócz Ciebie, na egzaminie będzie wiele osób równie zmotywowanych jak Ty, ale to Ty musisz zabłysnąć. Nie posiadam możliwości wpłynięcia na rozwój przypadków (poza wiarą w moc nadprzyrodzoną trzymanych kciuków) ani obserwacji o znajomościach, nepotyzmie i takich tam. Wiem, że wymagania stawiane na konkursach są bardzo wysokie i nie łatwym zadaniem jest wybranie jednej osoby z np. siedemdziesięciu, ale wierzę, że Ci się uda :)
Ps. Napisz, jak Ci poszło.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: constantine » 09 paź 2014, 22:54

Deck pisze:Formułowanie przez Ciebie wniosków ogólnych dot. Kurateli wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń jest bezpodstawnym uogólnieniem i nadużyciem. Co więcej niesprawiedliwym i szkodliwym dla Kuratorskiej Służby Sądowej jako całości.

Nie przypominam sobie, żebym tu komuś coś narzucał - możesz mieć kolego swoje zdanie, a mi pozwól mieć swoje.
Poza tym mogę zapewnić, że moje słowo pisane jest daleko bardziej dyplomatyczne niż miałbym do powiedzenia w rozmowie face to face, wiec daruj mi to moralizowanie jaką to wielką szkodę kurateli robię. Jakbyśmy się kiedyś spotkali może opowiedziałbym ci to i owo i może zmienił byś zdanie. Tyle w temacie i więcej nie mam ochoty o tym pisać.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Deck » 10 paź 2014, 7:33

constantine pisze:
Deck pisze:Formułowanie przez Ciebie wniosków ogólnych dot. Kurateli wyłącznie na podstawie osobistych doświadczeń jest bezpodstawnym uogólnieniem i nadużyciem. Co więcej niesprawiedliwym i szkodliwym dla Kuratorskiej Służby Sądowej jako całości.

Nie przypominam sobie, żebym tu komuś coś narzucał - możesz mieć kolego swoje zdanie, a mi pozwól mieć swoje.
Poza tym mogę zapewnić, że moje słowo pisane jest daleko bardziej dyplomatyczne niż miałbym do powiedzenia w rozmowie face to face, wiec daruj mi to moralizowanie jaką to wielką szkodę kurateli robię. Jakbyśmy się kiedyś spotkali może opowiedziałbym ci to i owo i może zmienił byś zdanie. Tyle w temacie i więcej nie mam ochoty o tym pisać.
Constantine. To nie kwestia posiadania takiego czy innego zdania - tylko: prawidłowości wnioskowania.
Zakładasz i wnioskujesz: "u mnie (w sądzie, okręgu) tak jest --> to i wszędzie tak jest" (ale tego nie wiesz). Na podstawie jednostkowych nieprawidłowości nie można wyprowadzić wniosku, że są one powszechne, bez całościowego zbadania sprawy.
Trzymaj się.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: constantine » 10 paź 2014, 22:06

Nigdzie nie pisałem, że moje doświadczenie ogranicza się tylko do jednego okręgu. Nie muszę pracować w trzech okręgach, żeby mieć informacje na temat tego co się dzieje. Poza tym chyba nie zauważyłeś w moim poście słówka: przeważnie (?)
Ale rozumiem, że przecież jestem dosyć ograniczony nieprawidłowym wnioskowaniem, więc OK.
Ty za to możesz zawsze powysnuwać niezliczone wnioski i teorie w zakresie "co autor miał na myśli" tworząc taki a taki przepis.
Ja się tym co MS tworzy tak nie ekscytuję - jak tworzy coś od czapy (czyli przeważnie), to wykonuję tak jak rozumiem i nie roztrząsam w 5 kolejnych postach czy z RMS wynika, że można np. zmieniać kategorię C na B i z powrotem, czy też może nie można - szkoda na to czasu.
Pozdrawiam i życzę miłego weeknedu.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Deck » 10 paź 2014, 22:25

constantine pisze:Nigdzie nie pisałem, że moje doświadczenie ogranicza się tylko do jednego okręgu. Nie muszę pracować w trzech okręgach, żeby mieć informacje na temat tego co się dzieje. Poza tym chyba nie zauważyłeś w moim poście słówka: przeważnie (?)
Ale rozumiem, że przecież jestem dosyć ograniczony nieprawidłowym wnioskowaniem, więc OK.
Ty za to możesz zawsze powysnuwać niezliczone wnioski i teorie w zakresie "co autor miał na myśli" tworząc taki a taki przepis.
Ja się tym co MS tworzy tak nie ekscytuję - jak tworzy coś od czapy (czyli przeważnie), to wykonuję tak jak rozumiem i nie roztrząsam w 5 kolejnych postach czy z RMS wynika, że można np. zmieniać kategorię C na B i z powrotem, czy też może nie można - szkoda na to czasu.
Pozdrawiam i życzę miłego weeknedu.
Spoko. :wink: Nawzajem.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Aurelius » 10 paź 2014, 22:35

Panowie mamy piątek wieczór. Rozumiem, że jeszcze trzyma napięcie z tygodnia, ale już mamy weekend, zatem szklaneczki w dłoń. Kto, co lubi. :smile:
Nepotyzm był, jest i będzie. Nie tylko w kurateli. Kwestia tylko skali. Nie można jednak wszystkich wrzucać do jednego worka, jak i generalizować (nie jest to uwaga stricte do Ciebie Constantine, lecz ogólnie), bo w ten sposób krzywdzi się te osoby, które dostały się do zawodu bez żadnych koneksji lub którym obce są takie praktyki, a które mają wpływ na obsadę. Ponadto po to m.in. jest forum, aby pewne rzeczy roztrząsać i rozkładać na czynniki pierwsze. Nie róbmy z tego sobie zarzutu, czy wyrzutu. Constantine, poważnie uważasz, tak jak piszesz z tym ograniczeniem do prawidłowego wnioskowania? Bo ja Ciebie znam z innej strony :wink:
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: Deck » 10 paź 2014, 22:53

Aurelius pisze:Panowie mamy piątek wieczór. Rozumiem, że jeszcze trzyma napięcie z tygodnia, ale już mamy weekend, zatem szklaneczki w dłoń. Kto, co lubi. :smile:
Nepotyzm był, jest i będzie. Nie tylko w kurateli. Kwestia tylko skali. Nie można jednak wszystkich wrzucać do jednego worka, jak i generalizować (nie jest to uwaga stricte do Ciebie Constantine, lecz ogólnie), bo w ten sposób krzywdzi się te osoby, które dostały się do zawodu bez żadnych koneksji lub którym obce są takie praktyki, a które mają wpływ na obsadę. Ponadto po to m.in. jest forum, aby pewne rzeczy roztrząsać i rozkładać na czynniki pierwsze. Nie róbmy z tego sobie zarzutu, czy wyrzutu. Constantine, poważnie uważasz, tak jak piszesz z tym ograniczeniem do prawidłowego wnioskowania? Bo ja Ciebie znam z innej strony :wink:

Przed napisaniem każdego jednego posta na tym forum przypominam sobie prawdę wtajemniczonych:
Nie bądźmy pochopni.

Przecież nie przychodzimy tu by się kopać po kostkach, czy gryźć.
Hej. Ze szklaneczką, czy bez... :wink:
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: JAK DOSTAĆ SIĘ NA APLIKACJĘ? PROŚBA O ZŁOTE RADY:)

Postautor: constantine » 13 paź 2014, 23:34

Aurelius pisze: Constantine, poważnie uważasz, tak jak piszesz z tym ograniczeniem do prawidłowego wnioskowania? Bo ja Ciebie znam z innej strony :wink:

Adminie - moje zdanie na wiadomy temat znasz B-)
Nie jestem od oceniania samego siebie - robią to już inni, po co ich wyręczać :mrgreen:
A tak w ogóle traktuję pisanie tu pół żartem/pół serio - wentyl bezpieczeństwa w tym całym bałaganie (gdzieś już chyba o tym pisałem).
I tak jak się spotykamy face to face wszelkie forumowe spory gdzieś umykają i nie mają żadnego znaczenia :wink:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Następna

Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości