Tatuaż u kuratora

Tematy związane z powoływaniem kuratorów społecznych, aplikacją kuratorską, egzaminem, odbywaniem praktyk studenckich, pisaniem prac dyplomowych itd. Ogólnie: pytania i odpowiedzi, które zainteresują kandydatów do zawodu i pełnienia funkcji kuratora, studentów, uczniów, aplikantów ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Tatuaż u kuratora

Postautor: Heino » 18 sty 2016, 19:53

Witam, mam pytanie na które do tej pory nie udało mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi również w "branży".
Jestem kuratorem społecznym, mam pewne perspektywy zostania zawodowym. Moje pytanie jest dość nietypowe: czy posiadanie tatuażu (np. na przedramieniu lub plecach), ale takiego, który można zasłonić ubraniem, jest dozwolone?
Heino
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2016, 19:47
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: lucinda » 18 sty 2016, 20:00

Heino pisze:Witam, mam pytanie na które do tej pory nie udało mi się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi również w "branży".
Jestem kuratorem społecznym, mam pewne perspektywy zostania zawodowym. Moje pytanie jest dość nietypowe: czy posiadanie tatuażu (np. na przedramieniu lub plecach), ale takiego, który można zasłonić ubraniem, jest dozwolone?


Absolutnie!
Na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba się rozebrać do naga :lol:

Za ten post autor lucinda otrzymał podziękowania - 2
Heino(18 sty 2016, 20:04), tuchan(17 paź 2016, 10:32)
Ocena:8%
 
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: Heino » 18 sty 2016, 20:03

:) A poważnie? Pytam, ponieważ między innymi u psychologa padło pytanie czy posiadam tatuaże i jakie. Stąd zastanawiam się, czy ma to jakieś znaczenie.
Heino
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2016, 19:47
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: lucinda » 18 sty 2016, 20:16

No błagam...A jakie mogłoby mieć znaczenie posiadania tatuażu, którego nawet nie widać?
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: Pierre » 18 sty 2016, 20:20

Nie ma zakazu posiadania tatuaży u kuratorów sądowych.

Ja także miałem takie pytanie na testach psychologicznych przed rozpoczęciem aplikacji ale to pewnie wynik tego, że pracują na jakiś archaicznych drukach.

Ogólnie wychodzę z założenia, że reprezentując de facto Sąd w postępowaniu wykonawczym tatuaż powinien mieć takie miejsce, że można go bez problemu schować pod ubraniem czyli odpadają twarz i dłonie.

Jedyny przepis który przychodzi mi do głowy przemawiający za nieposiadaniem tatuaży to nieskazitelność charakteru, pod którą można pewnie podciągnąć wszystko co teoretycznie może się nie podobać ewentualnemu pracodawcy, więc pewnie i tatuaż.

Ja sam mam dwa i nigdy nie miałem z tym problemu :)

Za ten post autor Pierre otrzymał podziękowanie od
Heino(18 sty 2016, 20:22)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: Heino » 18 sty 2016, 20:20

Dziękuję za informację. :)
Oczywiście, stąd podkreśliłem, że chodzi o zdobienie łatwe do zasłonięcia ubraniem. Po prostu nurtowało mnie czy od strony przepisów "niepisanych" coś takiego funkcjonuje.
Heino
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2016, 19:47
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: Pierre » 18 sty 2016, 20:28

Choć już w przepisach nie ogólnych a bardzo szczegółowych w moim Sądzie w 2015r. została wydana pisemna instrukcja od Prezesa SR i Dyrektora SR do pracowników SR o sposobie ubierania i przyjmowania stron w której to instrukcji jest już wyraźnie napisane, iż nie można eksponować tatuaży (czyli powinny być zakryte ubraniem) - jest też mowa o biżuterii, paznokciach u kobiet, sposobie ubierania etc. :)

Za ten post autor Pierre otrzymał podziękowanie od
Heino(18 sty 2016, 20:57)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Tatuaż u kuratora

Postautor: Heino » 18 sty 2016, 20:57

Ano właśnie, ale jednak chodzi tylko o nieeksponowanie, a nie zakaz posiadania. ;)
Heino
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2016, 19:47
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Chcę zostać kuratorem, jestem studentem, potrzebuję pomocy ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron